Dini Soru / Sorular / Dinimizİslam.com sitesi güvenilir bir site midir?

Dinimizİslam.com sitesi güvenilir bir site midir?

Sponsorlu Bağlantılar

Dinimizİslam.com sitesi güvenilir bir site midir?

Soru

Hayırlı Cumalar Hocam, dinimizİslam.com sitesi nasıl bir sitedir, güvenilir midir? Oraya da istediğimiz gibi soru sorabilir miyiz?

Cevap

Hayırlı cumalar kardeşim. Gerçekten arık günümüzde en çok bilgi karmaşasının olduğu bir dönemdeyiz. Çünkü bilgi çok ama güvenilir bilgi yok denecek kadar az. Sözünü ettiğiniz dinimizislam.com sitesinde soruların cevaplarını paylaşan Hakikat Yayınevi yazarlarından Mehmet Ali Demirbaş hakkında net bir cevap olmasa da genel olarak bilgileri güvenilirdir. Dikkat edilmesi gereken bir çok hususları da vardır. Özellikle kaynak olarak kullanılan eserlerde sıkıntılar olabilmektedir. Sizlere tam emin olmadığınız yerlere soru sormamanızı ve bilgi almamanızı tavsiye ederiz. Kendi sayfamızda sorulan sorular ise gönüllü bir kaç imam ve hocaefendi tarafından cevaplandırılmaktdır. Biz doğruyuz asla demiyoruz ve bu konuda asla garantide vermiyoruz ama Allah’a sığınarak kuran, sünnet ve ehli sünnet alimlerinin görüşlerini esas almaya çalışıyoruz. Yinede hatalarımızı uyaracak ve hatırlatacak kardeşlerimizden Allah razı olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: üveys, uveyszikriislamdergisi, uveyszikriguvenilirmi

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

 1. Amin, Allah hepimizden razı olsun hocam. Allah’ın izniyle ,bundan böyle o siteye biraz daha dikkat ederim. Dediğiniz gibi genel olarak;-lafım meclisten dışarı-internette güvenilir bilgi içeren site sayısı çok çok az.A sitesinin veya kurumunun bir konudaki fetvasına karşı B sitesinde çok zıt fetvalar olabiliyor. Dolayısıyla hangisine güveneceğime şaşırıyorum, kafam karışıyor. Hazır aklıma gelmişken yine o siteye sorduğum bir soruyu ve aldığım cevapla ilgili aklımda beliren soruları ve yine aklımdaki diğer soruları da sizin için kolaylık olması açısından maddeler halinde sormak istiyorum. Bu arada baya vaktinizi alıyorum, kusura bakmayın hocam. Hakkınızı helal edin.
  1-) Siteye; yoluna girmesini çok istediğim bir konu ile ilgili soru sordum. Aldığım cevapta dileğimin gerçekleşmesi için her gün 3 İhlas Suresi,1 Fatiha Suresi ve 3 Salevat okuyarak silsile-i aliyye büyüklerinin ruhlarına bağışlamamı ve böylece onların yüzü suyu hürmetine Allah’ın izniyle duamın kabul olunabileceği yazıyordu. Bu konudaki sorum: İslam’da,dua okuyup silsile-i aliyye’ye bağışlamak ve onların yüzü suyu hürmetine,istenen şeyin gerçekleşmesini ummak var mıdır?

  2-) Üveys zikri; diğer adıyla Veysel Karane zikri hakkında da bilgi almak isterim.Araştırdım ve zikri yapan adına çok güzel, olağanüstü şeyler oluyormuş. Ama aynı zamanda şeytan zikrin yapılmasını engellemek için bazı kişilere sıkıntılar da verebiliyormuş sanırım.Sizin bu konuyla ilgili bilgi ve düşünceleriniz neler?

  3-)Dinimizİslam.com’a silsile-i aliyye büyüklerinin hürmetine dualarla,Veysel Karane zikrinin birlikte yapılıp yapılamayacağını sordum. Sitedeki hoca bunu pek tavsiye etmedi.Çünkü silsile-i aliyye büyüklerini vesile kıldıktan sonra başka şey yapmanın edebe sığmayacağını söyledi.Siz de aynı fikirde misiniz?

  4-)İslamdergisi.com diye bir site var,o site ile ilgili görüşleriniz neler?

  5-) Aklıma takılan bir çok soru var. Ama bir kısmının genele açık olmasını istemiyorum,size özel kısımdan nasıl yazabilirim?

 2. Selamun aleykum değerli kardeşim. Size imkan ölçüsünde sorularınızı özetlemeye çalışacağım inşaallah.

  1- Silsile-i aliye diye bilinen isim silsilesi içerisinde çok büyük evliya ve alimler vardır. Ancak duaların kabulü için öncelikle kuran ve sünnette bizlere bildirilen dualarla ve tesbihatlarla dua etmek en doğru olanıdır.

  2- Veysel karani zikri olarak bilinen bu zikir itibarıyla güzel bir zikirdir ancak bu şekilde yapılması hakkında bir emir, bir sünnet veya bir farz yoktur. Bu zikir gibi binlerce zikirler vardır ve bunları etmekte bir sakınca yoktur Allah’ın izniyle. Her zikirden şeytan uzaklaştırmaya çalışır. Bu durum bu zikre ait bir durum değildir olamazda.

  3- Bunun delili nedir? neden öyle bir şey olsun? Duada adaba riayet etmek önemlidir ancak bir dua ile birlikte başka dualarda edilebilir bunun bir zararı olmaz Allah’ın izniyle.

  4- İslam dergisi ismi altında yayın yapan site hakkında bilgim yok.

  5- Bu mailimizden ulaşabilirsiniz: info@islamisorusor.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.