Dini Soru / Sorular / Doğuştan gelen eşcinsellik günah mı

Doğuştan gelen eşcinsellik günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuştan gelen eşcinsellik günah mı

Soru

Eş cinsel olduğunu anlayan biri onu yaratıcının o şekilde yarattığı halde bu bir hastalıkmış gibi hormon takviyesi almak zorunda mıdır ? Birde tarihte Lut kavminin helak olmasının nedeni eş cinsel ilişki yüzünden midir yoksa bunu sokaklarda yapacak kadar arsızlaşmaları mıdır ?

Cevap

Eğer doğuştan gelen bir cinsiyet problemi var ise buna doktorlar karar verir ve doktorun görüşü esas alınabilir. Bunun dışında islam dini, erkeğin erkeğe ve kadının kadına cinsel anlamda yaklaşmasını haram kılmıştır. Açıktan işlenen ve arsızlaşanların işledikleri hiç şüphesiz çok daha çirkin ve günahtır. Ama günahlar gizli olsa bile yinede bu haram olmayı helal yapmaz. Lut aleyhisselamın kavimi hem gizliden hemde açıktan bu fiili işlemişlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: escinsellik gunah midir

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

6 Yorumlar

 1. Öncelikle kızım .
  Eşcinsellik doğuştan midir ? bunun nedenleri nelerdir ? Aynı cinsle görüşme yakınlaşma elini tutma isteği oluyorsa bunun nedenleri nedir ?Bu nasil tedavi edilir ?

 2. Selamun aleykum. Eğer doğuştan bir hormon bozukluğu varsa bu tedavi edilmelidir. Bu tür hisler ve istekler mutlaka bir şekilde etkilenmelerden ve haram çevreden olabilmektedir. İnsanı bu tür çirkinliklere ileten şeyleri izlememek, eğer varsa böyle arkadaş ve çevreden de mutlaka uzak durmak gerekir. Ayrıca rabbi ile olan irtibatını kuvvetlendirmeli ve ibadetlerine dikkat etmelidir.

  • Aleyküm selam
   Küçükken anne babamı iki kere cinsel ilişkide gordum birini hatırlamıyordum sonra öğrendim nedeni bu olabilir dedi doktor ben farklı anlamadıysam bununla ilgisi nedir ?Yani neden bu olabilir baska nedenleri travmatik nedenleri var midir ?Çevre ile ilgili neden dır yani nasil olur haram çevreden?Bir şekilde etkilenmeler den dediğiniz nedir ?

 3. Bu sorularının cevabını doktor daha iyi bilebilir. Çünkü ayrıntılı bir şekilde sorularını uzman birisine anlatarak cevap araman daha isabetli olur. Bunun dışında ise, helal ile haramı bilmelisin. Bir imtihan içinde olduğunu ve bütün günahların sana bir tuzak ve imtihan edilme nedeni olabileceğini de unutmamalısın. İradene sahip çık ve seni bu günaha itecek herşeyden uzak dur.

 4. cinsellik gibi güçlü bir sey nasil önlenir?
  Yani kız erkeğe erkek kiza aşık olur aşık olmak günah değil peki escinsel hisler hisseden bir kisi ne yapacak yani erkeğe yada kıza asik olan biri evlilik yoluna gider bakti önde engeller var belki harama sebeb olacak bu şey onu unutur sonra belki baska biri baska birileri escinsel hisler hisseden ise aşık olması da yanlıştır evliliğe de gidemez ve herkes degil bszialri bu duygulari gizlemeye çalışır 
  içimden bu durumla ilgili Allah korusun isyan isteği geliyor yani neden boyle gibi cevabı imtihan biliyorum neden bazi insanlar bu duyguları evlenip özgürce yaşarken escinsel olan içinde saklıyor gizliyor bastırıyor kaçıyor neden bazı insanlar evinde otururken bazilari toplu tecavuz e uğruyor boyle büyük bir acıyla yasamak zorunda kalıyor kendini assa çözüm degil ve bu aciyla bu kadar büyük bir travma ile yaşiyor ?

 5. Bazı imtihanlar ağır olabilir. İşlenen haram ve günahlar insanlara aittir. Allah asla insana kötülük yapmasını emretmez. Öyleyse imtihanı ağır olanın mükafatı da büyük olur. Eşcinsellik hislerinin nedenleri bir tecavüzden dolayı da kaynaklanabilir. Buda şeytanın bir tuzağıdır. Sakın buna fırsat verme. Allah’a sığın, ibadetlerini yap ve bol bol dua et. Elbette Allah dualarını işitecektir bundan emin ol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.