Dini Soru / Sorular / Duada ısrar etmek doğru mu

Duada ısrar etmek doğru mu

Sponsorlu Bağlantılar

Duada ısrar etmek doğru mu

Soru

Dileklerde Israrcı Olmak

Selamun aleykum hocam size bir konu hakkında danışmak istiyorum. Allah vermek istemeseydi istemeyi vermezdi diye bir söz var. Benim kavuşmak istediğim dileklerim var. En az bir sekiz yıldır dua ederim. Bu süre zarfında istemekten vazgeçtiğim zamanlarda oldu ancak vazgeçemiyorum. Rabbime dua ediyorum. Allah’ım dileklerim benim için hayırlıysa bana nasip et, şerse aklımdan kalbimden sök at bu dilekleri istemekten vazgeçeyim. Allah bilir istiyorum istemekten vazgeçemiyorum. Lakin yoruldum Allah affetsin. Ne yapmalıyım? dileklerde ısrarcı olmalıyım. Rabbim herşeyin hayırlısını versin lakin vazgeçemiyorum. Kurban olduğum Rabbime nasıl yalvarayım. Bazen diyorum ki şer ki olmuyor eee o zamanda vazgeç her şeyin doğrusunu Allah bilir, bunları dememe rağmen genede vazgeçemiyorum. O zaman Yüce Allah vermek istediği için mi istemekten vazgeçemiyorum. Lütfen hocam bir akıl verin bana. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah. Şimdiden emeğiniz için çok teşekkür ederim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Sorunuzu cevaplamadan önce size mutlaka bilgili ve güvenilir bir kimse ile yüzyüze görüşmenizi ve sorununuzu güzel bir şekilde anlatarak bir yol sormanızı tavsiye ederim. Çünkü bir hadiseyi bilmeden ne desek eksik veya yanlış cevap verebiliriz. Dua etmek sözlü şekliyle olması gerektiği gibi bu fiili dua ile de yapılmalıdır. Yani siz istemiyorsunuz ama yinede söylüyorsunuz bu böyle olmaz. Dua kalpten edilmeli ihlasla yapılmalıdır ki karşılık bulsun. Dediğim gibi hadiseyi bilmiyorum ama bu sizin için bir imtihanda olabilir. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

3 Yorumlar

  1. Yok hocam çok istiyorum ancak hani bu zamana kadar bi sonuca ulaşamadım.Bu yuzden vazgecmek istiyorum.Ancak vazgecemiyorum.Cunki gercekten olmasini istedigim seyler artik bi sonuca ulaşmak istiyorum.Yani ya hayirliysa olsun yada şerse Rabbim kalbimden dilimden aklimdan söküp atsin istiyorum.Belirsizlikten cok yoruldum.Bi sonuç istiyorum.

  2. Allah yardımcın olsun umarım hayırlı bir sonuca ulaşırsın. Hakkında hayırlısı neyse o olur inşaallah. Sana dualar ederiz sende bize edersin inşaallah.

  3. Amin hocam çok sağolun.Tabikide dua ederim hocam.Allah cc Muhamed sav efendimizin ümmetini mahşer günü rahmetiyle,merhametiyle kucaklar inşallah.Rabbimin şükür ettigi iman ettiği kulardan oluruz inşallah.Amin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.