Dini Soru / Sorular / Dualar niçin kabul olmuyor

Dualar niçin kabul olmuyor

Sponsorlu Bağlantılar

Dualar niçin kabul olmuyor

Soru

Ben öncelikle şunu sormak istiyorum soruma gerçekten samimi bir cevap verirseniz çok sevinirim.

Benim sorum dua ile ilgili defalarca Allah’a dua ettiğim halde duam kabul olmadı ve aksine katmerlendi ve daha da içinden çıkılmaz bir durum aldı. Ekmeğime ve rızkıma kadar müdahale ediliyor ama Allah’a sığındığımız halde Allah belasını vermiyor zalimin çoğu kez dini sitelerden araştırdığımda karşıma çıkan cevap şu: yada duanın kabulünün zamanı gelmediği yada her dua kabul olur zamanı vardır isteyerek dua et ve benzeri şeyler. Benim kabullenemediğim insanların ekmeği ile oynamanın Allah katında da bir cezası yok mu? Bana verilen cevaplar çok basit geliyor çünkü sonuçta insan beşer şaşar dualar kabul olmadığında uydurulacak bir çok cevap var insan kendini avutmak istesin cevap çok bulur benim istediğim kurana göre gerçek bir cevap. Bu arada bazıları da diyor ki öbür tarafta görür cezasını diyor. Bende şunu sormak istiyorum öbür tarafta herkes kendi derdine düşmüşken ne kadar adaletli olur sanmayınki dinsizim amacım sizi de zan altında bırakmak değil sadece anlamlı beni tatmin edecek ayetlere göre cevap istiyorum. Dinimi gerçek anlamda yaşamak herşeyi tam manasıyla savunmak istiyorum lütfen bana yardım edin.

Cevap

Duanın kabul olduğunu Allah’tan başkasının bilmesi imkansızdır. Duada isteğiniz şey o anda olmuyor diye kabul olmadığını zannetmeyin. Allah’ı ciddi anlamda tanımaya başlarsanız, bu soruyu bi daha sormazsınız, çünkü cevabını almış olursunuz.
Duanın kabul olması çeşitli şekillerde olur; duada istediğiniz şeyin yerine günahlarınız affedilebilir, cennette karşılığı verilebilir, başınıza gelecek bir felaket def edilebilir.
Zalimler için de şunu söyleyebiliriz, bu dünyada cezasını çekmiyorsa ahirete kalmış demektir, ahiret cezası ise bu dünyadaki hiç bir eziyete benzemez.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.