Dini Soru / Sorular / Duaların anlamını bilmeden namaz kılmak

Duaların anlamını bilmeden namaz kılmak

Sponsorlu Bağlantılar

Duaların anlamını bilmeden namaz kılmak

Soru

Kolay gelsin.Size sorum biz hatta birçok müslüman arapça bilmiyor ve namazda okudugumuz surelerin, duaların anlamlarını bilmeden okuyoruz, okuyoruz ama sadece bize böyle öğretildiği için okuyoruz.Dinen namazımız kabul olur mu ? önemli olan İslam dininde anlamak değilmidir? biz hiç anlamadan dua okuyoruz, ne diyoruz bilmiyoruz ,ama namaz kılıyoruz bu doğru mu ? Ve birşey daha namazda aklıma hep bi düşünce geliyor bu sorun olur mu ?

Cevap

Merhaba. Elimizden geldiği kadar Türkçe anlamlarını bilerek okumak, daha feyiz verir. Ki öğrenmek de zorundayız. Nitekim yabancı biri ile konuşurken, o yabancının dili ile yazılmış bir metni okuduğunuzu düşünün; o anlıyor ama siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz. Böyle iletişim sağlıksız bir iletişim olur. Namaz da kul ile Allah’ın iletişim yöntemlerinin en üstünüdür. O halde bu konunun üzerinde hayli durmamız gerekmektedir. Ben söylerim, anlamını bilmesem de olur diyen birisi, namaz kılar ama namaz şuuruna vakıf olmamış demektir. Allah da ona göre değerlendirme yapar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: anlamını bilmeden namaz kılmak

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.