Dini Soru / Sorular / Elle istimnadan nasıl kurtulurum

Elle istimnadan nasıl kurtulurum

Sponsorlu Bağlantılar

Elle istimnadan nasıl kurtulurum

Soru

Ben namaz kılmaya gayret ediyorum ama arada 3 günde bir istimna yapıyorum namazlar kabul olur mu? çok mu günaha girmiş olurum? İstimna yaptıktan sonra namaz kılınır mı ? biliyorum çok günah ama bir türlü ne yapsam aklımdan gitmiyor zor gibi yapıyorum çok zor durumdayım dört dörtlük müslüman olmak istiyorum ama bu istimna cezasına giriyorum. Artık bir türlü ortada kaldım artık bocalıyorum ben alimlerle oturup kalkayım isterken kötüye gidiyor. Allah aşkına ameliyatta oldum birşeyde yapamıyorum. Ne yapayım namaz kılabilir miyim tövbem kabul olur mu? Allah’ın izni ile teşekkür ederim cevabınızı bekliyorum.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim, geçmiş olsun. Zinaya düşecek hale gelmediysen istimna haramdır. İstimna ile namazın kabulünün ilgisi yoktur. İstimna sonrası gusül abdesti alman bir farz namazı vaktini geçmemelidir, istimna sonrası gusül abdesti almak farzdır yoksa namaz kılamazsın. Fakat doktor ameliyat yerine kesinlikle su değmeyecek, banyo yapma dedi ise, iyileşene kadar yasak olan bölgeyi ıslatmadan gusül abdesti alır ve o yeri sadece elinle mesh edersin. Durumundan tövbe et, Allah tövbe edenleri sever kardeşim. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.