Dini Soru / Sorular / Erkek arkadaşım beni affetmiyor

Erkek arkadaşım beni affetmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek arkadaşım beni affetmiyor

Soru

Kendini afettirememenin vicdani ve dini yükümlülüğü

Selamun aleyküm hocam. Bir arkadaşım bana aşıktı bir süre beni kendine sevdirmeye çalıştı şans istedi ben uzak durdum ama bir süre sonra direnemedim alıştım ve bir şans vermek istedim ama güven problemim vardı ve bunu aşamadım. Kafamı karıştıran bazı davranışları oldu. Bir gün bu davranışı yüzünden emin olamadığım için ağır ve gurur kırıcı sözler söyledim ve hemen arkasından yoğun bir huzursuzluk ve pişmanlık duydum. Özür dilemek istedim buna fırsat bırakmadan beni sosyal medyadan engelledi. Yeni bir sayfadan ulaşmaya çalıştım ve aylarca dil döktüm affetmeyeceğeni söyledi ve tekrar engelledi. Ne yaptıysam olmadı ve ben halen kendimi affettirememiş olmayı vicdanen içime sindiremiyor huzursuz ve rahatsız hissediyorum kendimi kimseye kırgın bırakmayı sevmeyen bir insanım. Elimden geleni yapmama rağmen yine de dinen ve ahirette yükümlü müyüm?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Herşeyden önce gayrimeşru ilişki nedeniyle tövbenizi edin. Siz özür dilemek için elinizden geleni yapmışsınız. Artık bunları düşünmeyin. Kendisi ulaşma şansı bırakmadığı için üzerinizde sorumluluk kalmamıştır içiniz rahat olsun kendinizi hiç üzmeyin Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.