Dini Soru / Sorular / Erkek arkadaşım beni istemiyor ne yapmalıyım

Erkek arkadaşım beni istemiyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek arkadaşım beni istemiyor ne yapmalıyım

Soru

Kürtaj oldum

Ben bundan 1 sene önce erkek arkadaşımla yüzeysel bir şey yaşarken hamile kaldım kızdım ve aileme açıklayamazdım bu yüzden 5 haftalıktı aldırdım. Erkek arkdşmla sürekli ayrıldık barıştık ve şu anda ayrıyız ve benimle evlenmedi. Hala kafasının karışık olduğunu söylüyor buna benzer şeyler ben ne yapmalıyım içim çok kötü.

Kürtaj oldum

Bundan 1 sene önce hamile kaldım erkek arkadaşımla yüzeysel bir şey yaşayarak. Kızdım o zaman kürtaj olmak zorunda kaldım kızlığım bu şekilde bozuldu o erkek arkadaşımla ayrıldık ve benimle evlenmiyor zaman gösterir kaderimizde varsa elbet olur vs diyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum 1 sene oldu ve benim içim çok kötü ne yapmalıyım?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim peşine zorla takıldığın biri sana yar mı olacak sanıyorsun hala. Hem haram bir sevda hem cana kıymışsın. Seni öylece bırakıp giden birinden hala ne medet umuyorsun. Eğer sana değer filan vereceğini sanıyorsan uyan güzel kardeşim uyan da kendine gel. Allah seni böyle bir hayat için yaratmadı, kendi ellerinle kendi hayatını söndürme. Rabbim sana kıymet vermiş sana can vermiş yaratmış seni. Sen seni umursamayan bir ‘derdin’ peşinden koşma. Hele ki bir kadına yakışmaz erkek peşinden koşmak. Bunu da söyleyim sana erkeğin peşinden koşuyorsan onun nazarında değerin kalmıyor zaten. O masum yavru için tövbe et ve günahların için. İbadet etmiyorsan hele ki namazını kılmıyorsan buna feryat et kardeşim. Kabirde seni bu adam kurtaramayacak. Elbette ki namazın Kur’an’ın senin imdadına yetişecek. Rabbim’in peşinden koş. O sevgini ne karşılıksız bırakır ne yarı yolda bırakır. O en güzel yardır. Allah’ım sana müslüman kadına yakışacak bir eş nasip etsin. Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.