Dini Soru / Sorular / Erkek eşine hakaret ediyorsa

Erkek eşine hakaret ediyorsa

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek eşine hakaret ediyorsa

Soru

Merhaba arkadaşlar. Eşler arasında saygısızlık gerçekten sanırım en kötü şeylerden bir tanesidir. Erkek eşine hakaret ediyorsa kadın ne yapmalıdır aynı şekilde cevap vermeli midir?

Cevap

Merhaba kardeşim nacizane bir şey söylemek isterim; peygamberimize s.a.v biri hakaret ediyor efendimiz asla karşılık vermiyor efendimizin yanındaki biri (kim olduğunu hatırlayamadım) hakaret eden kişiye karşılık veriyor tam o anda efendimiz çekip gidiyor. Efendimizin yanındaki kişi çok şaşırıyor ya resulallah ben artık dayanamadım karşılık verdim neden çekip gittiniz diyor. Efendimiz; melekler o adama karşılık veriyordu sen karşılık verince melekler sustu. Bu yüzden oradan ayrıldım buyuruyor. Ben de aynı durumdayım kardeşim, eşim Psikolojik raporlu hasta sessiz kalsam bile anlamıyor. İşte o anda bu mesele aklıma geliyor. Dişimi sıkıyorum. Kardeşim sen sana yakışanı yap. Düzelmiyorsa onun verecek hesabı olsun senin değil. Gönlünü ferah tut. Bol salavat getir. Rabbena yı oku. Rabbim yardımcımız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Selamun aleykum kıymetli hanım kardeşim. Bu cevabınızdan dolayı Allah sizden razı olsun. İnşaallah sayfamızda bu tür paylaşım ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

  2. Amin hocam teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.