Dini Soru / Sorular / Erkeklere karşı ilgi duyuyorum

Erkeklere karşı ilgi duyuyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklere karşı ilgi duyuyorum

Soru

Öncelikle Selamün Aleyküm.

Bende bir eşcinselim (gay). 8 yaşımda benden beş yaş büyük birisi tarafından nasıl mastüsbasyon yapılacağının gösterilmesi ile başladı her şey.

Ondan sonra cinsel konulara merakım artmaya başladı. Yaşadığım bazı hadiseler (burada anlatamayacağım ama kötü şeyler değil) sonucu elimde olmayan sebeplerden ötürü erkeklere aşırı ilgi duymaya başladım. Şu anda yaşım 27. Daha önce hiç bir bayanla ilişkiye girmedim. Daha doğrusu beni hiç ama hiç etkilemiyor. Fakat erkeklere karşı aşırı zaafım var. Bu yüzden de çok kez birlikte olduğum erkek oldu.. Aslına bakarsanız dini bütün bir insanım . Belki saçma geliyor ama bu alışkanlığım dışında dini vecibelerimi elimden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorum.

Bazı forumlarda yada bloglarda internet ile ilişiğinizi kesin, Kur-an’ı Kerim okuyun, telefon numaranızı değiştirin dese de fayda etmiyor. Siz ne kadar uzaklaşırsanız o sizi o kadar içine çekiyor. Çok kez tövbe ettim. Çok kez internet ile ilişiğimi kestim. Ama ben ne kadar uzak kalmaya çalıştıysam o kadar fazla ilişkiye girdim. Bu durum beni her rahatlamamdan sonra kendimden tiksindirecek noktaya ulaşsa da bir süre geçtikten sonra aynı dürtüler yine baş gösteriyor.

Eşcinselsiniz deyince hemen herkesin aklına kadınsı davranışları olan kişi geliyor. Fakat ben ilişkide her zaman erkeksi tarafım. Buna rağmen yine de kadınlar ilgimi cezbetmiyor. Ne kadar kendimi zorlasam da bir türlü kadınlarla iletişim kuramıyorum, kursam bile kadınlardan etkilenmiyorum. Nasıl ki hetero bir erkek hem cinsinden hoşlanmaz aynı duyguya sahibim.

Ne yapacağımı, ahirette ki akıbetimi merak ediyorum. Tabii iyi bir akıbet değil ama insan her şeye rağmen kurtulabileceğini hayal ediyor.

Birde A’râf Suresi 81. Ayet de “Kadınları bırakıp da, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Siz gerçekten ölçüyü aşan, sınır tanımayan bir toplumsunuz.” ayetinde kadınları bırakıyorsunuz derken kadınlarla birlikte olan erkeklerden bahsediliyor olabilir mi? Burada kendimi düze çıkarmak yada günahımı sevaba çevirmeye çalışmıyorum. Çevremde ki bir çok gay kadınlarla da beraber olabiliyor hatta evlenedebiliyor. Keza bu ortamda evlilerin sayısı bekaları da geçiyor. Fakat ben evli değilim ve düşünmüyorum da. Sonuçta evlensem bile bu sapkınlığımdan dönebileceğimi sanmıyorum. Boş yere gelecek için hayal kuran masum bir kızın hayatını karartmak istemem.

Kusura bakmayın. Konuyu görünce yazmak istedim. Umarım açıklayıcı bir cevap veren birisi çıkar.

Cevap

Bu fiilin günah olduğunu ve zina olduğunun farkındasınız. Cezasının cehennem olduğunu ve çok büyük bir azaba sebep olacağını da biliyorsunuz. Ceza cehennem olduktan sonra bunun ne şekil ve nasıl olduğunun ne önemi var? Cehennemden sadece bir iğne ucu kadar bir ateş dünyadaki bir dağı eritip bitirmeye yeterde artar bile. Size cehennem azabını okumanızı tavsiye ederiz bu konuda. Bir günahın bilerek ve cezasının çok olduğunun farkında olarak işlenmesi çok daha büyük günahtır. Adeta bir alimin günah işlemesi ile bir cahilin işlemesi arasındaki fark gibidir. Siz gerçekten bu fiili işlemekten kurtulmak istiyor musunuz? öncelikle bunu kendinize sorun. Eğer bundan kurtulmak isterseniz Allah size kesinlikle yardım edecektir. Çünkü o zaman samimiyet devreye girecek ve kalplerimizi bizden çok daha iyi bilen Allah kulunu asla yardımsız bırakmayacaktır. Tövbe ettikten sonra Allah’ın affetmeyeceği günah yoktur. Din hakkında bilgili olmak yeterli değildir ancak dinin gereklerini yerine getirdiğimizde o zaman gerçekten dindar olunur.

Araf suresinde sorduğunuz ayeti kerimede mana o değildir. Bunun manası açık bir şekilde kadınlarla evlenmek ve helal olan yol dururken siz o yolu bırakıp erkekleremi gidiyorsunuz manasındadır:
“Hakikaten siz kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz.” Araf suresi 81.

Bu konuda çok ağrı tehdit ve uyarıları olan sevgili peygamberimiz aleyhisselam bir hadislerinde şöyle buyurmuşlardır:
“Bir erkeğin veya kadının dübüründen ilişkiye girene Allah rahmet etmez”. (Tirmizî)

Size edilen nasihatları tekar etmek istemiyorum. Ancak size Allah’tan korkmanızı ve samimi olursanız Allah’ın size yardım edeceğini hatırlatırım. Eğer güvenilir bir cemaat bulursanız, onlar arasında en güvenilir kimseye gidin ve durumunuzu anlatın ve yardım isteyin. Kendi başınıza çözüm aramayın anlaşılan tek başınıza kurtulamıyorsunuz. O zaman böyle bir yardım talebinde acilen bulunmalısınız. Unutmayın hayat kısa, ölüm yakın ve Allah’ın azabı çok çetindir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.