Dini Soru / Sorular / Erken adet olunca namaz kılınır mı

Erken adet olunca namaz kılınır mı

Sponsorlu Bağlantılar

Erken adet olunca namaz kılınır mı

Soru

Kızların veya kadınların 15 günden önce adet olmaları durumunda kaza etmeleri gerekir diye duydum, 16 yaşındayim normalde 17 18 günde olurken 12 günde oldu çok erken oldu yani bu durumda ben 3 günlük kaza mi kilmaliyim 15 günden 3gun önce olduğu için? Kusura bakmayın böyle bir konuda soru sorduğum için ama bir türlü emin olmadığım için size sormak istedim , şimdiden teşekkürler selametle…

Cevap

Merhaba kardeşim. Şu an adetin 3 günden az sürdü ise bu günlerin namazları kaza edilmelidir çünkü 3 günden az süren kanamalar adet değildir. Erken adet olabilirsin, psikolojin etkileyebilir. 3 günden çok kanaman oldu ise bu gün sayısı, adet olduğunu gösterir. Adet döneminin namaz kazaları olmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: erken adet olunca namaz kılınır mı

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Her zaman nasıl oluyorsa o şekilde oldu hocam 7 gün sürüyor yani 15 günden önceki kaza kılınır diye duyduğum için o ilk 3 gününü kilmali mıyım manasında sormuştum yani cevap için çok teşekkür ederim kilmam gerekmiyor yani doğru anladım değil mi ?

  2. 15 gün temizlik süresince, 3 günden az süren kanamaların ara kanamadır, yani adet değildir, o yüzden bu 3 günün namaz kazalarını kılmalısın kardeşim. Rica ederiz. Yine sor aklına takılan olursa.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.