Dini Soru / Sorular / Eşcinsel olmak günah mıdır

Eşcinsel olmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Eşcinsel olmak günah mıdır

Soru

Merhaba, eşcinsel olmak günah mıdır? Yoksa sadece eşcinsel ilişkiye girmek mi günah? Eşcinselim hayatım boyunca hiç ilişkiye girmedim ve girmeyi düşünmüyorum. Tedavisi olduğuna inanıyorum ama beceremedim.

Cevap

Merhaba kardeşim. Eşcinsel yönelimin dahi Allah’ın sana verdiği bir imtihan olabilir. Ama senin burada yapman gereken, eşcinselliğin normal bir olay olmadığını, tedavisinin mutlaka olunması gerektiğini kabul etmendir. Eşcinsellik ruhsal bir hastalıktır. Hiç ilişkiye girmesen de o düşüncelere yönelimin, şeytan tarafından bir gün mutlaka kullanılır çünkü senin zaafiyetin de o durumdur. Sana tavsiyem kardeşim, Kur’an’a sıkı sıkı sarıl. Allah’a dua et. Ve kesinlikle uzman doktorun kontrolünde tedavini ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Eşcinsel

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Peki eşcinsellerin karşı cinsle evlenmesi öneriliyor mesela eşcinselim desem hemen reddedilirim ve yayılma ihtimali var söylemesem cinsel ilişkiye giremem karşı cinsimle yine belli olur o yüzden bana yapılan tüm teklifleri reddettim bir öneriniz var mı?

  2. Merhaba kardeşim. Tedavi olmadan evlenmen caiz değildir çünkü evlendikten sonra eşine karşı cinsel açıdan da sorumlusun. Ve eşine cinsel hayatı yaşatmaz isen eşinin senden boşanmaya hakkı olur. Önce tedavi olman şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.