Dini Soru / Sorular / Eşim beni aldatıyor boşanmak istiyorum

Eşim beni aldatıyor boşanmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim beni aldatıyor boşanmak istiyorum

Soru

– Selamun aleykum. Ben 5 yıllık evliyim bir 4 yaşında oğlum var kocam hep beni aldattı zina yaptı hep başkalarıyla yazışırken yakaladım başkalarıyla resimlerini buldum ve her defasında biraz daha yıkıldım ne yapmalıyım? Hayatında başka biri olmadığında mutlu aile oluyoruz ama onu başkalarıyla yakaladığımda tartışıyoruz kavga büyüyor ve beni dövüyor. Artık katlanılmaz oldu benim için bitmeyecek gibi her defasında söz veriyor bu son diye ama son olmuyor. Bizim hak ettiğimiz hayatı hep başkalarına yaşatıyor maddi manevi… Kötü arkadaşlıkları var hep gece geç geliyor eve. Bir keresinde ne kadar sinir krizi geçirdiysem 3 kere boş ol dedim şimdi bizim nikahımız geçersiz mi ? Hep gitmek istedim ama oğlum gözümün önüne geldi babasına çok düşkün onu üzmek istemedim. Bilmiyorum ne yapacağımı boşanmakta istiyorum ama bilemiyorum. Canımı çok yaktı kocam çocuğumun önünde çok dövdü beni hep o kadınlar yüzünden. Hacet namazı da kıldım mutlu huzurlu olalım diye. Dua ediyorum inşaalah Allah beni darda koymaz. Lütfen erken yayınlayın acil bir durum şimdiden Allah razı olsun.

– Evet kavga buyuyor ve bana el kaldiriyor bende kaldiramiyorum artiq canim yaniyor ve yatagimi ayiriyorum şimdi ben yatagimi ayirdigim için gunahkarmiyim?ve ne yapmaliyim bilmiyorum bosanmaliyim yoksa buda benim imtihanim diyib sabr mi etneliyin ama çok canim yaniyor çünki beni çok âşagliyor oglumuda alib cekib gitmekmistiyorum ama annemlerinde maddi imkani iyi diyil yani kendilerini idare ediyor onlara yuk olmak istemiyorum

– Kadin kocasina 3 defa boş ol derse o nikah düşermi?nikah düşersede onlar zinami yapmiş olurlar veya nikahmi yapmaq lazim yeniden.

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Allah yardımcın olsun ve bu imtihanında seni muvaffak eylesin. Müslüman her zaman önceliğinde ailesi, evladı ve eşi olmalıdır. Ama Allah asla kullarına zulmedici de değildir. Müslüman zillet altında yaşamak zorunda değildir. Elbette bu senin imtihanındır ama Allah sana bu şekilde ezilmeye, çekmeye ve horlanmaya razı olmalısın diye emretmemiştir. Eğer eşinin ıslah olma yolu varsa sen ıslah olması için yinede gayret et. Ama bir yolu kalmasa o zamanda rızkı verenin de mazlumun sahibinin de Allah olduğunu unutma. Nikah esnasında eğer boşama hakkını bir kadın almışsa o zaman eşini boşayabilir. Ama bu hakkı talep etmemişse o zaman seni boşuyorum veya boş ol demekle boşanmış olmazlar. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Aleykum selam kardeşim.Allah yardımcınız olsun.Aldatıldığınız için kanunen de dinen de boşanma hakkınız vardır,eşinizle konuşun,dilerseniz boşanabilirsiniz.Aile büyüklerinden maddi manevi destek almanız süreci hızlandırır.Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.