Dini Soru / Sorular / Eşim sorumluluk almıyor

Eşim sorumluluk almıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim sorumluluk almıyor

Soru

Selamünaleyküm ben eşimle üç yıldır tanışıyorum bir aydır da evliyim eşim çok iyi bir insan ama bazı sorumlulukları yerine getirmiyor ve bizde çok tartışıyoruz mesela namaz kılmasını istiyorum üç yıldır ama beni hep erteliyor sonrada sigara içiyor parası olmadığı halde sigara alıyor sorumluluğunu bilmiyor ben ona iyi bir eş olmak için elimden geleni yapıyorum onun üstüne gitmeyeyim dedikçe yine bildiğini okuyor bende sorumluluğunu bilsin diye maddi destek uygulamak istemiyorum ama sonra dayanamıyorum vicdanım sızlıyor of çok bunaldım ne olur bana akıl verin.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. üç yıldır namaz kılmıyor ve siz bir aydır evlisiniz. Bu durumu nikahtan önce konuşmanız gerekirdi. Ancak hiç bir şey için yinede geç değil. Harama destek olmamalısınız eğer sigara içmesine vesile olursanız aynı günaha ortak olursunuz. Namaz konusunda ona yerinde ve devamlı ama sıkmadan ve nefret ettirmeden hatırlatmalısınız. Bu konuda namaz nasıl sevdirilir? Namazın ehemmiyeti nedir? gibi konular hakkında araştırma yapın ve bunları eşinizle paylaşın. Daha evliliğinizin ilk günlerindesiniz. Sabırlı olun ve Allah’tan asla ayrılmayın, Allah’a çok dua edin ve eşinizin ıslahı için gayret sarfedin. Allah sabredenlerle ve uğrunda gayret edenlerle beraberdir

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Merhaba, Allah yardimcin olsun. Sizin icin tek problem namaz kilmasi ve sigara icmesi ise buyuk bir pronlem yok demektir. Siz yaparak olunuz, namazin sizi ruhsal ferahlattigini ona gosteriniz. Sigara icmediginiz icin zinde ve dinamik oldugunuzu ona belirtiniz. Sigara icen insanlarin icerisine fazla girmeyiniz. Olay icerisinde ask varsa problemler asilir fakat inatlasmaya gidilirse olay dinden cikmaya kadar gider. Fazla kafaya takmayacaksin cabalayip yapamadiginiz şeylerin zaman gectikce kendi kendine cozuldugunu goreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.