Dini Soru / Sorular / Eşimden boşanmak istemiyorum

Eşimden boşanmak istemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Eşimden boşanmak istemiyorum

Soru

Selamun aleykum,

Ocak ayında annem babam Türkiye’ye kesin dönüş yaptılar biz Hollanda’da kalıyorduk. Ben kaçarak evlendim eşimin annesinde kalıyorduk. Onunla aramız bozulmuştu çünkü eşimle aramıza girmişti tartıştığımızda. Eve gelmemek için kız arkadaşlarımı aradım ama onlar okuldaydı çaresizdim aklıma sadece eski bir erkek arkadaşla buluşmak geldi. Onunla buluştum bir benzin istasyonunda dertleştik hiç evli hayatımı anlatmadım sadece işle ilgili şeyler konuştuk bir 15 dakika. Bunu yanlış olduğunu yaptığımı bilerek onunla 3 ay görüşmedim numarasını da silmiştim.

Taki bana mesaj atınca eşimde bunu gördü benimle buluştuğunu söyledi. Ve eşim bana çok kızdı benden boşanmak istediğini söyledi. Aile ve çevre arasında barışmak için çabaladım ve tek başıma da ama istemiyorum çok kırdın beni dedi. Boşanmadan 1 gün önce bana halen sevgisi olacağını söyledi ama asla affetmeyeceğini.

Beni bu sebepten boşaması doğru mu ve kendimi ona affettirmem için ne yapmalıyım ?

Cevap

Aleykum selam. Bu yaptığın bir hata. Bunun tek çaresi eşine olduğu gibi anlatmak ve özür dilemek. Gerekirse araya sözünü dinleyeceği birilerini koyabilirsin. Bunun dışında zorlayarak bir yere varamazsın. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.