Dini Soru / Sorular / Eşimi seviyor muyum bilmiyorum

Eşimi seviyor muyum bilmiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Eşimi seviyor muyum bilmiyorum

Soru

Eşimi hala seviyor muyum

Eşimden 2 sene önce Boşandım şiddetli geçimsizlik yüzünden yalan, dövüş, kavga, saygısızlık, güvensizlik vardı. Otomatik oynardı çalıştığı parayı orda yiyip bitirdi. Bana çocuklarına düşkün değildi. Bunca olanlara rağmen hala ondan kopamıyorum onu başka bir kadınla düşünemiyorum oda benim düşündüğüm gibi düşünüyor yeniden yuvamızı kuralım her şey daha güzel olacak diyor ben korkuyorum 6 sene evliliğimiz boyunca bu sorunları yaşadık kendimi ve çocuklarımı bile bile ateşe atmak istemiyorum. Beni korkutuyor benden başka biriyle asla mutlu olamazsın seni kullanır atarlar diyor ne yapacağımı bilmiyorum artık sağlıklı bir şekilde karar veremez duruma geldim..
Sizden ricam lütfen bana bir yol gösterin.

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. Bu konuda tek başınıza karar vermeyin. Mutlaka yakın çevrenizde güvenerek danışabileceğiniz aklı başında kimseler vardır. Önce bu şekilde istişare yapın daha sonra ise içiniz rahat değilse hala istihareye de yatın. Bir karar verdikten sonra Allah’a tevekkül ederek asla sapmayın ve kararlı olun. Eğer bir araya gelmeye karar verirseniz özellikle otomat denilen kumar aletleri oynayanlarda bir hastalık haline geldiği için bu konuda çok sağlam bir güvence almalısınız. Sanırım yurt dışından yazıyorsunuz çünkü bu otomat oyunları orada serbestçe oynanmakta ve bir çok ailenin huzurunu kaçırmaktadır. Şahitlerin huzurunda bu konuda bir garanti vermelidir. Bu bizim tavsiyemiz elbette çocuklarınızın geleceği için anne ve babanın birlikte başlarında olması çok önemlidir. Elinizden geleni yapın araştırın sonra ulaşacağınız karar için Allah’a tevekkül edin. Eğer sizin vesilenizle o adam kumardan döner ve yuvasının başına geçerse bunun mükafatı Allah katında çok büyük olur sizin için. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kedi öldürmenin günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

4 Yorumlar

  1. Bundan 4 sene önce çok büyük yemin etti kuranı kerime el bastı bir daha asla oynamayacağım diye ama yine nefsine yenik düştü ve devam etti her fırsatta oynamaya, ben onu defalarca affettim. Ailem ondan kurtulduğuna şükür et diyor. Kalbim barış diyor mantığım asla o günlere geri dönme diyor.
    İstişare ve istihare nasıl yapılıyor?

  2. Allah hakkınızda hayırlısını etsin. İstişare bilen ve güvenilir kimselere danışmak demektir. İstihare ise şu linkimizden okuyabilirsiniz: https://www.islamisorusor.com/nedir/sorular/istihare-namazi-nasil-kilinir-duasi-nedir/

  3. Teşekkür ederim
    Hakkinizi Helal edin

  4. Helal olsun hanım kardeşim. Ne zaman dilerseniz sorularınızı sorabilirsiniz. Bize dua edin. Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.