Dini Soru / Sorular / Eşimle anlaşamıyorum ne yapmam lazım

Eşimle anlaşamıyorum ne yapmam lazım

Sponsorlu Bağlantılar

Eşimle anlaşamıyorum ne yapmam lazım

Soru

Öncelikle merhabalar biz sevgilimle bir senedir beraberiz buradaki yorumları okuyunca onunla evlenmekten iyice korkar oldum biz önceden çok yakın arkadaştık ve böyle bir durumdan sonra birlikte olmaya karar verince hataları kabullenmek biraz daha kolay oldu ama çok fazla haksızlık yapıyor ben yanlış bir şey yaptığımda bana bağırıyor vuracakmış gibi hareketler yapıyor bazen vurada biliyor (tokat) ve bu bir değil iki değil ben yapmasam bile hiç mi hiç hak etmediğim şeyler yapıyor bana karşı şefkat göstermiyor bir konu konuşacağımız zaman bağırarak konuşuyor sesi hep yüksek ve hiç hoşlanmam bunuda defalarca söyledim uyardım yaptığı hataya bir kılıf uydurmaya çalışıyor kabullenmiyor çok zor kabul ettiriyorum. bana kızdıktan sonra aynı hatayı tekrar yapması beni deli ediyor. bir şey demedim demedim ama bir seneden sonra gerçekten dayanamıyorum artık buna ayrılmak istedim biz et tırnağız sen bana sığın diyor sanki haksızlıkları o bana yapmıyor bikere bu en son olan bana saldırdı. resmen hemde çok fazla yanlıştı bunu yapmasında ne kışkırttım nede başka bişey ondan tek kurtuluşum ölmekmiş ama yapabileceğini de sanmıyorum korkutmaya çalışıyor ama şimdi döven ondan ayrılsam ya kaçırır ya öldüresiye döver hayatımda ilk ciddi ilişkim ve birliktede olduk ona çok güvendim ayrılma isteğimi diretince bunu bile kullanıyor biz karı kocayız ayrılamayız diyor çok kötüleşince babana mesaj atıyorum falan diye tehditkar konuşuyor psikologa gidelim o çözüm bulsun dedim yok benle sen konuş sen düzelt istiyorum diyor. ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. seviyor ama seviyorsa neden haksızlık ediyor bana yaptığı haksızlıklardan birini anlatsam hiç bir kadın kaldırmaz bence ve kavgada küfür ediyor çok iğrenç bir şekilde resmen canavara dönüşüyor ve bir şey konuşulmuyor oturup ta lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım ???

Cevap

Değerli kardeşim. Allah yardımcınız olsun ve size doğru yolu göstersin. En başından beri helal olmayan bir ilişki içerisine girmişsiniz. Henüz arada da nikah yokken ilk fırsatta bitirmeniz sizin için en doğru yol gibi görünüyor. Elbette kendinizi koruyun ilk önce tedbirinizi alın ve size gelebilecek zarara karşı her türlü ihtimali düşünün, gerekli kişileri bilgilendirin ve gerekirse yardım talep edin. Seven bir insanın vurması ve tehdit etmesi hiç akla mantığa sığacak bir açıklaması alabilir mi? daha analatamayacağım ve hiç kimsenin kaldıramayacağı şeyler de var diyorsunuz ki bunlar çok ciddi sıkıntılar olarak ömür boyu önünüze çıkabilir. Karar sizin elbette, biz sizin gerçekte yüzde yüz olarak ne durumda olduğunuzu bilemeyiz sadece burada yazdıklarınıza göre bir değerlendirme yapabiliriz. Siz, sizi tehdit eden vuran birisi ile bir ömür geçirebilir miyim diye kendinizi muhasebe edin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. insan sevdiğine vururmu ya ben yarın öbürgün evlensem eşime nasıl el kaldiririm seven bir insan bunu yapmaz tehdit etmez polise git derim tabi eğer 1 ömür boyu tehditle yaşamak istemiyorsan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.