Dini Soru / Sorular / Eşlerin avret yerlerini görmesi abdesti bozar mı

Eşlerin avret yerlerini görmesi abdesti bozar mı

Sponsorlu Bağlantılar

Eşlerin avret yerlerini görmesi abdesti bozar mı

Soru

1-Hocam kocamla ilişkiden sonra birlikte banyo yapıyoruz ama gusül alırken birbirimizin cinsel organını görmek guslü bozar mı yani ikimiz banyoda Nasıl abdest almalıyız ?

2- Hocam birde sorum şu ki tüm yıkanıyoruz en son avret yerimi yıkıyorum sonra niyet edip ellerimi üç kez yıkıyorum sonra 3 kez ağza 3 kez burna 3 kez yüz 3 kez sağ kol sonra 3 kez sol kol sonra başa boynuma kulaklarıma sonra önce sağ sonra sol ayak yıkayıp tüm vücudumu avret bölgemi yıkıyorum sonra ayaklarıma soğuk su tutuyorum sünnet die ama hep içimde şüphe oluyor ya guslüm olmadıysa die eşim ise önce tüm vücudunu yıkıyor sonra ağza burna sonra tüm vücûd yıkayıp en son namaz abdesti gibi alıyor ben yanlış mı yapıyorum.

Cevap

1- Eşlerin banyoda veya başka bir yerde birbirlerinin avret yerlerini görmesi ne abdesti bozar nede gusül abdestlerini bozar.

2- İlk önce namaz abdesti abdest alınır. Ağza ve burna su verilerek bütün vücut yıkanır. Her ikinizin guslü sahihtir. Her evde mutlaka bir İslam ilmihali olmalıdır. Bu ilmihalden guslün farzları, sünnetleri, adabı ve mekruhları nelerdir mutlaka ordan iyice okunmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Yani hocam şimdi eşimle birlikte banyo yapıp birbirimizin avret yerini görerek abdest alabilirmiyim yada gusül ü birlikte alablrz öle mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.