Dini Soru / Sorular / Evde büyü olduğunu nasıl anlarız

Evde büyü olduğunu nasıl anlarız

Sponsorlu Bağlantılar

Evde büyü olduğunu nasıl anlarız

Soru

20 senelik esimden bosaniyorum cunku sonbir senede cok degisti beni ve cocuklarini gormez oldu bizde veya evde buyu olabilirmi

Cevap

Büyü yapan ve baş vuranlar büyük günaha gireceği bildirilmiştir. Dua edin. Duanın gücü her zaman daha kuvvetlidir. Büyü olmasa bile ailenin huzur ve saadeti için Allah’tan sürekli yardım talep edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Burun ameliyatı caiz midir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

3 Yorumlar

 1. Soru

  Evimize büyü yapıldığından şüpheleniyoruz ama bu konuda kime danısmamız gerektiğini bilemiyoruz. Büyü olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz? Varsa nasıl bir çözüm yolu izleyebiliriz.Büyüden şüphelenmemizin nedeni evde yaşanan hastalıklar sebepsiz huzursuzluklar bunların hepsi büyüyle ugrasan bir arkarabamızın eve gelip gitmesinden sonra yaşanmaya başladı. O kişiyle küs olduğumuz için supheleniyoruz.

  Cevap

  Bu anlattıkların evde büyü olduğu anlamına gelmez. Esas olan kurana ve sünnete göre bir hayat yaşanıyor mu bu evde? Helal ve harama dikkat ediliyoru mu? Herkes namaz kılıyor mu? Evde kuranı kerim okunuyuor mu? Çünkü huzursuzlukların asıl nedeni bunlardır.

 2. eskiden ssorularımın bazilarini cevapliyordunuz artik cevaplamıyorsunuz çoğunu .
  Yorumlara yazıyorum yayınlanmıyor bile 🙁
  Cevap verir mısınız öğrenmek istiyorum
  Bi kisi kufur seyler konuşuyor onaylatiyorsa karşısındaki ni de kufre düşürüyorsa bu kisi ve baska bir kişiye ben sizinle oturup konuşmak istiorum (aynı evde kalıyorsak biri misafirse)televizyon izlemeyin beraber oturalim konuşalım dediysem konuşursak sonra kufre düşüren karşısındakini kufre düşürse ben bunu tahmin ederek demişsem konuşalım diye birkaç kere birkaç gun konuştuysak böylece ben kafir olur muyum?

  • Sorularını yine cevaplarız ama sen hep aynı şeyleri soruyorsun. Şu küfür mü yok bu küfür mü? Küfür ile ilgili sorularını bir hocaya git ve yüz yüze sor. Burdan bu tarz soruları cevaplamıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.