Dini Soru / Sorular / Evde hamile olduğumu nasıl anlarım

Evde hamile olduğumu nasıl anlarım

Sponsorlu Bağlantılar

Evde hamile olduğumu nasıl anlarım

Soru

Dışarı çıkacak ve kontrol olacak durumum şu anda yok arkadaşlar. Evde hamile olduğumu nasıl anlarım bunun bir yolu var mıdır acaba?

Cevap

Bu konuda bazı tecrübeler vardır elbette bunları dikkatlice okuyarak hamile olup olmadığınızı tahmin edebilirsiniz.

– Gün içinde yorulacak hiçbir şey yapmadığınız halde yorgun hissediyorsanız.Hamilelik sebebiyle gelişen hormon düzeylerinde artış,vücudunuzu aşırı yorgun hissettirir.

– Nefes darlığınız varsa.Fetüsün her geçen gün daha fazla oksijene ihtiyacı olduğu anlamına gelir.Maalesef bebeğiniz sizin kanınızdaki oksijeni kullanmakta bu sebebten ötürü nefesiniz yetmiyormuş gibi gelebilir.Bebeğinizin hamilelik döneminde sağlıkla gelişmesini istiyorsanız nefes egzersizleriyle bol bol nefes antremanı yapın.

– Baş dönmesi ya da bayılma gibi durumlar yaşamaya başlamışsanız.Kan şekeriniz,ya da tansiyonunuz düşmüş olabilir.Ya da hamileliği test yapmadan anlamının bir yoludur.

– Göğüs uçlarınızın ve göğsünüzün hassaslaşıp dokununca acımadığından emin olun.Pek çok bayan hamileliğinin ilk zamanlarında daha dolgun bir göğüse daha çok acıyan bir meme ucuna sahiptir.

– Adet dönemindeki gibi şişkinlik kramp şeklinde ağrı olabilir.Bu olağan bir adet ağrısı olabileceği gibi testsiz hamile olduğunu nasıl anlayacağınızın bir cevabı olabilir.

– Bel ağrıları başlamışsa.Normalde ve adet döneminde bel ağrılarınız yoksa bu bir hamilelik belirtisi olabilir.

– Pedinizi ve iç çamaşırınızı kontrol edin.Hafif kırmızı,pembelikler eğer daha önce standart olarak gerçeklemişyorsa döllenmiş yumurtanın rahimde bıraktığı bir etki olabilir.Adet dönemine başlıyor gibi hissederseniz bile hamileliğin ilk belirtisini görmüşsünüzdür.

– Ani ruh değişimleri hissetmişseniz.Eğer gerçekten hamilyseniz yeni hormonlarınız vücudunuza pompalanmaya başlamıştır.Önemsiz bir şey olsa dahi çok fazla korkmak,çok fazla hassas hissetmek bir belirti sayılır.

– Mide bulantısı ve kusma belirtileri yaşamıssanız.Normalde sabah bulantılarınız varsa endişelenecek ya da mutlu olacak bir konu yok.Olağan dışı bir bulantı kusma yaşarsanız şüphelerinizde haklı olabilirsiniz.

– İdrara çıkmanızda artış…Böbrekler tarafından işlenen kan miktarı hamilelik nedeniyle artar,her geçen ay daha fazla tuvalete gitme ihtiyacı hissedersiniz.

– Zamanı gelen ancak olmadığınız bir adet varsa.Eğer düzenli adet periyodunuz varsa ve olağandışı bir süre sapmışsa küçük bir bebekçiğe sahip olabilirsiniz.

– İştahınız açılmışssa… Alışılmadık bir yemeği mi yemek istiyorsunuz buna aşermek deniyor.Hamileliğin test yaptırmadan anlayabileceğiniz belirtilerinden olabilir.

– Eğer normalden daha fazla kokulara duyarlıysanız.Bu hamilelik sırasında artan östrojen hormonuna bağlı olarak gelişen bir durumdur.Ancak direk olarak gebeliğe ballamak yanlıştır.

– Normalden yüksek ateş…Ateşinizi basit bir termometreyle ölçün garipsenicek bir artış varsa hamileliğin ilk belirtileri olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.