Dini Soru / Sorular / Evde kaybolan eşyalar için okunacak dua

Evde kaybolan eşyalar için okunacak dua

Sponsorlu Bağlantılar

Evde kaybolan eşyalar için okunacak dua

Soru

Selam Aleykum Hocam Evde kaybolan eşyalar için okunacak duaya ihtiyacım var. Bana dinimizde Evde kaybolan eşyalar için okunacak dua lazım kısaca bilgi verir misiniz.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Evin içerisinde veya başka bir yerde bir eşyasını kaybeden kimselerin okuyabileceği ve çok da tecrübe edilmiş iki ayrı duayı sizlerle paylaşıyoruz. İnşaallah bu duaların etkisini sizde göreceksiniz.

Kaybolan eşyayı bulmak için dua:

Hz. Ömer (ra)’in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

ANLAMI: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan eşyayı bulmak için başka bir dua:

Her gün yirmi beş kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …” duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.