Dini Soru / Sorular / Evlat Hakkı

Evlat Hakkı

Sponsorlu Bağlantılar

Evlat Hakkı

Soru

Allah’ın Selamı üzerinize olsun Hocam.Öncelikle bu sorunun cevabına acilen ihtiyacım var.
Adım Murat ben sorunlu bir ailede yetişdim yani anne ve babası sürekli kavga eden bir ailede.Her zorluga ragmen yılmadım ve okudum.Fakat ailem sürekli yapdığım her işi karışıyor.36 yaşındayım ve hayatımla ilgili her türlü kararda karışıyorlar.Konuşuyorum anlamıyor bagırıyorum anlamıyorlar.Ve iki sefer yanlış evlilik yapıp ayrılmama ve çeşitli sorunlar yaşamama sebeb oldular.Ben Allah dan korkduğum için dayandım fakat sabretdikce karışdılar şu anda dayanamıyorum ve artık bagırıp küfür ediyorum piskolojim bozuldu.Allah celle celalühü hazretleri bile kuluna iradesine bırakmışken anne ve babanın ben sizi istediğimi yaparım deme hakkı varmı.Lütfen yaddımcı olun Saygılar.

Cevap

Aleykum selam Murat kardeşim. Allah yardımcın olsun. Zor bir durumdasın elbette ancak seni anlamak için empati yapmak yada yaşadıklarını yaşamak gerekir. Haram ve isyanda ann eve babay itaat yoktur buyrulmuştur. Her iyi ve güzel şeyde itaat et ve sabret. Onların rızası senin cennet vesilendir ama bu demek değil ki sana haksızlık yapabilirler. Artık belli bir yaşta ve olgunluktasın bundan sonra kararlarını ver ve sadece haklı oldukları şeylerde itaat et. Ama bunu onları kırmadan yapmaya çalışman gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Ayni sorunu yasiyirum bnde,annem daha cok hayatimi karosip babamda ona uyuyor, sevdigim adamla nidanliydim annem nisanimi attirana kadr karsi tarafa ugrasti sonunda yaptirdida,sevdigin adam nefret etti resmen yasananlardan o kdr cok bunallttiki her kararima karisti,babam baska ilde calisior onun yanina taasindim kpssye hazirlanacigim uzun yillardan sonra ama gucum kalmadi sabrimda,cok sinirlerim bozuk yatana kadar zikir cekiyorum ama ayaga kalkamiyorum isyan etmekten korkuyorum artik

  2. Allah Razı olsun ben de İmtihan Oldugunun Farkındayım ve bu yaşadıklarım beni Rabbime daha çok bagladı.Rabbimin rızası her şeyden önce gelir.Bende kardeşim gibi kppss hakkımı kaybettim ve zorla evlendirildim.Sorumu cevapladığınız için Allah razı olsun.Kardeşimede Yüce Mevlam yardım edsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.