Dini Soru / Sorular / Evlenemiyorum çok üzülüyorum

Evlenemiyorum çok üzülüyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenemiyorum çok üzülüyorum

Soru

35 yaşındayım bayanım kaç kere evlenmeye kalktım ama olmadı evlenmemekten değilde çocuksuz olmaktan korkuyorum ve psikolojik olarak çok kötüyüm hiç iyi değilim.

Cevap

Allah size yazdığı nasip daha gelmemiştir. Eninde veya sonunda mutlaka size gelip dönecektir. Üzülmeyin çünkü Allah size neyin hayırlı olacağını ancak o bilir. Dua edin hayırlısını siteyin ve ümitsiz olmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: evlenemiyorum çok üzülüyorum

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

6 Yorumlar

 1. Herkese oluyor bana Olmuyor neden?

  Hocam ben şunu anlayamıyorum bazıları içki zina erkek arkadaş ne namaz ne oruç ne Allah diyorlar sevgilileri geziyor tozuyor sonra güzel yakışıklı dinine bağlı erkeklerle evleniyorlar ben Allah’a dualar her İbadeti zor da olsa yapıyorum sevgili günah diye bulaşmıyorum ama ben evlenemiyorum bu nasıl iş anlamadım ben de mi öyle olmam gerek onlar ne dilerse oluyor bana Olmuyor nedeni nedir?

  • Cevabı nerde

  • Canım benim Allah herkesin kaderini kendi çabasına bağlı kılmıştır ölüm ve doğum haricinde,sen inanma öyle nasibin elbet gelir laflarına çık gez ortamlara gir ve arkadaşlık kur başka türlü evlenemesin sana da yazık olur geleceğine de, öyle arkadaşım varki o kadar terbiyeli edebli hiç erkek arkadaşı olmamış ama yaş 45 oldu evlenemedi neden sence senin gibi düşündü bekleyeyim nasibim gelir diye ama evlenemedi bir başka tanıdığım yaş 41 menepoza girmiş çocuk olmıcak artık ümidinide kesti ve öyle tadıklarım var çevremde çıktığı erkek sayısı belli değildi ama onlar arasında seçimlerini yaptı iyi seçim yaptı şimdi çok mutlular birebir tanık halindeyim ve maddi durumları çok iyi demem o ki sen ve senin gibi genç kızlar bir köşede beklemesin yazık olur çaba gösterin.

 2. Önemli olan helal dairesinde durabilmektir. Haramlara, zinalara, pisliklere bulaşmak kolaydır. Böylelerinin mutlu olduğunu mu sanıyorsun. Bu ana kadar evlenemedin diye evlenmeyecek değilsin. Haram ve günahlarla olacağına hiç olmaması bile daha hayırlıdır.

  • Ama hocam onlar evlenip yuvasını kurarken ben hiç bir şekilde evlenemiyorum Olmuyor nişanlım da para için bıraktı ne yapacağım bilmiyorum milletin diline düştüm çok kötüyüm

 3. Hanım kardeşim, sana dua ederiz bundan başka sana nasihatler ettik. Başka da elimizden ne gelebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.