Dini Soru / Sorular / Evlenmek istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım

Evlenmek istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmek istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım

Soru

Evlenemiyorum diye bunalıma girmek

Hocam etrafımda büyük küçük herkes evleniyor hiç bekar kız kalmadı benden başka çevremdekiler en yakışıklı en iyi kişilerle evleniyor ama benim karşıma hiç iyi birisi çıkmıyor etrafımda evlenenleri görünce üzülüyorum ağlıyorum. Allah neden bana nasip etmiyor diye artık bunalıma girdim evden çıkmak istemiyorum psikolojim bozuldu iyice ne yapacağımı bilemiyorum.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Sabırlı ol ve Allah’tan hakkında hayırlı olanı iste. İsyan etme belkide Allah sana çok hayırlı bir gelecek hazırlamıştır. Aile büyükleri bu konuda sana destek olmaları gerekir. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: evlenmek istiyorum ama nasip olmuyor, evlenmek istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım, evlenmek istiyorum dua ediyorum olmuyor

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

4 Yorumlar

  1. İyi Akşamlar benim basimdan bir nisanlilik gecti nisani bozmak zorunda kaldim evlenmek istiyorum ama kismetim kapali galiba acik ogretim lise okuyorum .evlenmek istiyorum Allah a hep soyle dua ederim Allah im neye ihtiyacim olduğunu ancak sen bilirsin kendimi sana teslim ediyorum. ve evlenemiyorum kimse beni istemiyor gorucum gelmiyor dua ediyorum allahim hakkimda hayitli bir eş senin yolunda bana dost yoldas imam guzel ahlakli namuslu bir es nasip et diye .ama bilmiyorum kismetim mi kapalı yoksa daha zamani mi drgil 20 yaşındayım da okuyorum da ama dergaha gitmek istiyorum ama ailem evlendikten sonra gir dergaha diyor ne yapmalıyım bilmiyorum.

    • Selamun aleykum. Nasip konusunda asla telaş etme ve hiç kafana takma. Allah’ın izniyle sana yazılan sana mutlaka gelecektir. Hayatnın her yönünü Allah’ın rızasına uygun yaşamaya çalış bu sana yeter.

  2. Hocam bana herkes kendisi buluyor internette tanışıyor git sende bul birini diyorlar ben kimseyi bulamamışım o yüzden evlenmiyor muşum doğru mu? Kısmetim gelir beni bulmaz mı ben mi internette birini bulmalıyım orda burda yoksa
    Nasıl kısmetim gelir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.