Dini Soru / Sorular / Evli erkekle ilişki yaşamak günah mı

Evli erkekle ilişki yaşamak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Evli erkekle ilişki yaşamak günah mı

Soru

Selamünaleyküm hocam..size bir sorum olacaktı..bir arkadaşımla çok yakındık yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi her şeyini bana anlatırdı.. bir gün evli bir erkekle beraber olduğunu söyledi ve ben başta bir şey demedim herkes hata yapar yanlış yapıyorsun ama seviyorsun bir şey diyemem benimde hatalarım varken sana karışamam dedim sonra başka bir sevgilisi oldu ama bu evli erkekle ilişkisini kesmedi görüştü bende bir süre sonra yanlış yapıyor günah diye evli olan erkekle konuştum ve yanlış bir şey yaptıklarını söyledim ve oğlandan arkadaşımı bırakmasına dair söz aldım. kızında oğlanında bu zor süreci atlatana kadar yanlarında olacağımı söyledim oğlan arkadaşımdan ayrıldı ve benim böyle bir şey istediğimi oğlan arkadaşıma söylemiş arkadaşımda sen benim sevdiğimi elimden aldın öpüştün aşık oldun diye iftira etti Hakkı’mı helal etmiorum senden intikam borcum var dedi. başlarda benim o oğlanla bir münasebetim yoktu arkadaşım iftira etti ancak ilerleyen günlerde oğlanla benim aramda bir duygular oldu ama o kişi evli olduğu için sürekli uzak durmaya çalıştım ne kadar çalıştıysam da aramızda yakınlaşma oldu. arkadaşımın attığı iftira gerçek oldu.. demem o ki hocam ben şimdi ne yapmalıyım vebali nedir günahı nedir arkadaşım için o erkek için ne yapmalıyım hocam lütfen yardım edin.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. En başından haram olan bir ilişkiden hem arkadaşınız hem evli olan kimse hemde daha sonra sizin yanınızda olacağım demeniz sizi ve onları haramdan harama sürüklemiştir. Maalesef zina öyle bir şeydir ki insanı ufaktan büyüğe doğru sürükler. Bunun içindir Allah’u teala zina için ona yaklaşmayın buyurmuştur. Siz bu haramın farkındasınız. Karşıda evli olan ve hanımı olan belkide çocukları olan bir insanla ilişkim var diyorsunuz. Kendinizi o evli erkeğin hanımının yerine koyun acaba bu bir ihanet ve bir haksızlık değil midir? Şimdi yapmanız gereken şey, hemen bu haram olan ilişkiyi bitirmektir. Kız arkadaşınızın kul hakkı demesinden çok daha büyük günahlar içerisindesiniz çünkü bu kul hakkı o arkadaşınıza değil evli olan adamın hanımına yapmaktasınız. Tövbe edin, günahınızı gizli tutun ve Allah’a dönün. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: evli erkekle ilişki yaşamak günah mı, evli adamla aşk yaşamak günah mı, evli erkekle birlikte olmak günah mı, evli erkekle konuşmak günahmı, evli bir adamla ask yasamak gunahmi, evli erkekle birlikte olmanın günahı

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. bence cok ıgrenc bısy cunku o adam kendı serfzlıgne kalmş bnce o evlendgı kadının ne sucu war ne yaptı ona kı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.