Dini Soru / Sorular / Ezan okunurken vesvese

Ezan okunurken vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Ezan okunurken vesvese

Soru

Hocam ben artık gerçekten bıktım ben ne zaman dua okusam ne zaman tovbe suresini okusam benim icimden beddua geciyor bazen karistiriyorum acaba disimdan mi dedim diye tekrar en bastan basliyorum okumaya.Ezan okunurken ben dua ediyordum işte aileme herkese ama ben bi an dusundum iste icimden yine beddua gecti hocam disimdan soylemedigime eminim ama sanki soyledim mi diye kapiliyorum hocam artik çok bıktım benim yuzumdrn insanlara bir sey olmasin cunku kasitlida demiyorum sinirlenmiyorumda neden oluyor bunlar? Inşallah ölür diye bisey gecti icimden disimdan demedigime eminim ama ya soylemissem tam emin degilim cok vesvese veriyor şeytan.

Cevap

Merhaba. Bu vesvese herkese gelebilir. Zaten şeytan da sen söylemişsin gibi hissettirir, sen de acaba ben mi dedim sanırsın. Vesvese böyle bir şeydir. Demediğin bir şeyden kendini sorumlu tutman boşadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Kotu ses, Ezan okunca gelen vesve

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Hocam merhaba yanlışlıkla dışımdan demişsem içimden düşünürken ben sonra tovbe suresini okudum tövbe falan dedim dua okudum hocam bedduamı geri mi almış oluyorum dimi böyle yaparak?

  2. Senin bilerek, isteyerek demediğin bir şey beddua olmaz. Senin durumun vesvesedir. Bu konuda takılı kaldığın için hep öyle oluyor sanıyorsun, halbuki duanı edip, Sureyi okuyup geç, içindeki vesveseleri önemseme. Allah’ım bilmeden bir günah işledim ise beni affeyle demen kâfidir Allah’ın izniyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.