Dini Soru / Sorular / Farklı dinlerin sembolleri

Farklı dinlerin sembolleri

Sponsorlu Bağlantılar

Farklı dinlerin sembolleri

Soru

Oyunda kilise yaptırmak şirk mi?

Selamün Aleyküm. Gerçekte Hristiyan ve Yahudilere benzeyen onların dinlerine uygun bizim dinimize zıt şeyleri yapanlar (haç takmak, noel kutlamak gibi) küfürdür deniliyor. Peki bir oyunda halkın mutsuz diye sana kilise yap mutlu olsunlar diye görev veriliyor sen bunu yaparsan küfre rıza göstermiş olur musun? Nisa suresi 140. ayete girer mi bu?

Cevap

Aleykum selam kardeşim bu yapılan fiiller küfre sokmaz fakat bir müslümana da yakışmaz. Ayrıca kişi, vaktini nasıl harcadığının hesabını vereceğini düşünerek hareket etmelidir. Ayrıca da hıristiyan adetlerini veya dini ritüellerini büyük bir özveri ve hiç gereksiz özenti ile yapan bizler olabiliyoruz maalesef. Bu durum şirk olmasa bile, şüpheli olduğu ve kesinlikle yapılmaması gerektiği çok açıktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

5 Yorumlar

  1. Küfre düşmediysek iyi. Teşekkürler cevabınız için. İslam-tr,mumsema ve sorularla islamiyet gibi birkaç sitede de sizin gibi küfür değil dediler ama biri nisa suresi 140. ayeti göstererek orada bulunman küfre girmen için yeterli rıza göstersen de göstermesen de gibi bir söz söyledi de bende korktum.

  2. Rica ederiz.Direkt küfür denemez evet fakat hoş bir fiil olmadığı da aşikar.Selametle.

  3. Abla sen, selim abi, ömer abi ve diğerleri ne kadar iyi insanlarsınız o teşekkür cevabını yazanda benim ama yetmiyor gene teşekkür ederim ALLAH kalbinizden geçen hayırlı işleri nasip eylesin inşALLAH.

  4. Güzel kardeşim. Senden de Allah razı olsun. Bu seninde içinin güzelliğini yansıtıyor. Eğer üye olup sorularını sorarsan birbirimiz tanımak çok daha kolay oluyor. Ama üye olmak şart değil bu sayfamıza da etki etmiyor tamamen sana bağlı bir durum. Allah’a emanet ol kardeşim.

  5. Üyeyim artık bu güzel siteye.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.