Dini Soru / Sorular / Film izlemek günah mıdır

Film izlemek günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Film izlemek günah mıdır

Soru

Küfür içeren film, dizi, şarkı ve oyunlar

Sitenizde buna benzeyen bir soru buldum hele küfürdür hiç diyemeyiz diye cevap verilmiş ama başka sitelere baktım 4-5 tanesinde sizin gibi küfür olmaz dinden çıkmaz dediler. Biri de nisa suresinin 140. ayetini göstererek kafir olursunuz diyor şimdi arada kaldım lütfen yardım edin. Mesela ben bir filmi çok seviyorum ama filmin bir yerinde elf diye bir ırk var o ırktan yumurtalarını kullanarak yeni bir ırk oluşturuluyor. Şimdi yaratmak gibi bir mana içeriyor ben burayı dinlemeden geçip filmin normal yerlerini izlesem küfre rıza göstermiş olur muyum?? Ya da bir bayan aktör gördüm çok güzel bayan ama nuh diye bir filmde oynamış o film de islama aykırı birşeyler içeriyormuş galiba yasaklanmış arabistanda falan. Şimdi ben bu bayan çok güzel (yüzünü kasıt ederek) çok sevdiğim bayan desem hoşuma gitse bu ne olur peki?? Yani lütfen belki acayip geliyor ama vesveseden 7-8 aydır doktora gidecek hap kullanacak seviyeye geldim. Namaza başladım 2 aydır eksiksiz kılıyorum boş vakitlerim de kuran da okuyorum ama sıkıldım mı böyle oyun filmler ile iglileniyorum bunlar benim imanımı zedeler mi?? Şimdiden teşekkürler.

Cevap

Yani aynı şey oyunlarda da var mesela bir oyunda sen hintli bir karaktersin görevin birinde put birşeye dua okuyorsun çubuk falan dikiyorsun mesela bunu bilinçsiz yaptım ben bundan sonra dikkat edeceğim ben. Başka bir oyunda da mesela müslüman veya hristiyan veya ortodoks devletler seçebiliyorsun halkın mutsuz mesela islam devletleri cami yapıyor diğer devletler halkı mutsuzken kilisi yaptırıyor bunla küfre girilir mi acaba?? SİZE ÇOK DUA EDERİM LÜTFEN YARDIM EDİN.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Sevgili kardeşim müslüman izlediğinin de hesabını verecek.Böyle şeyleri izlemen veya böyle oyunları oynaman doğru değil.Ahirette insana sorulacak sorulardan birkaçı da bedenini nerede hırpaladın,zamanını nerede nasıl geçirdin.Bunları dikkate al.Bunlar yerine bol bol Kur’an oku zaten o zaman bu gibi şeyler ilgini bile artık çekmeyecek.Çünkü en lezzetli tadı tadacaksın,namazlarını da sakın sakın bırakmayasın.Allah’a emanet ol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.