Dini Soru / Sorular / Film seyretmek günah mı

Film seyretmek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Film seyretmek günah mı

Soru

Bilim Kurgu Filmlerini Seyretmek Küfür mü Olur?

Selamün Aleyküm. Bilim kurgu, fantastik filmleri beğenmek imana zarar verir mi? Yani haşa İslam ve ALLAH ile dalga yok fakat uygun olmayan içerikler var uçan adamlar, doğa üstü insanlar gezegenler gibi bunlar imana zarar verir mi?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bilim kurgu ve fantastik filmleri hemen hemen tamamı hayali düşüncelerle oluşturulan filmlerdir. İnsana hiç bir faydası olmayan ve tamammen zaman kaybı denilebilecek filmlerdir. İtikada zarar veren bir durum olmadığı sürece haram değildir izlenebilir. Elbette bu bir zaman kaybı olduğu unutulmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Peki diyelimki bu filmlerde veya oyunlarda hayali müstehcen görüntülü kadınlar var göğüs arası felan gözükmesi gibi vs bunlarda diyelim önemsemedik itikada almadık namazımızı vs aksatmadık sıkıntı gene olmaz dimi ama dediğim gibi hayali karakterler ve sadece belli sahnelerde müstehcenlikler var örn bn kendimi zinaya düşmemek içinde spor ve bunlarla vakit kaybediyorum ama eğleniyorum ama kendim bunların gerçek olmadıgını hiç bir zaman unutmuyorum ona göre oynuyorum zaten yani bu durumda da sıkıntısı varmıdır???

  2. Uygun olmadıkları ve en azından bir çok şüphe içerdikleri bellidir. İllada şu helal ve haram demeye gerek yoktur. Helal ve haram bellidir. Bunlar arasında şüpheli şeyler vardır bunlardan sakınmak imanı korumak anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.