Dini Soru / Sorular / Geleceği kimse bilebilir mi

Geleceği kimse bilebilir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Geleceği kimse bilebilir mi

Soru

Merhabalar ben bir konuyu çok merak ettim benim akrabalarımdan birisi bir hocaya gelecekle ilgili şeyler soruyor. Mesela kızı bir çocukla konuşuyor hocaya soruyor kızım onunla evlenecek mi o çocukla evlilik olacak mı diye veya kısmeti mi bağlı ne zaman evlenecek falan gibi sorular. Neymiş kalp gözü açıkmış ben kesinlikle inanmıyorum ama yinede emin olmak istedim.

Cevap

Merhaba kardeşim. Peygamberimiz sav bile ben geleceği bilemem bana sormayın diyor da, haşa bu sizin hoca dediğiniz zat mı biliyor. Geleceği biliyorum deyip insanlara ilanda bulunan kişi şirk yolundadır zira geleceği bilen yalnızca Allah’tır. Böyle kimseler hoca değildir, itibar etmeyin ve uzak durun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kedi öldürmenin günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

2 Yorumlar

  1. teşekkür ederim cevabınız için bende öyle söyledim tabiki bi şeyde kafam karıstı Allah diyoya gelecegi ben ve benim bildirdiklerim dışında kimse bilemez diye yani demem o ki bazı insanların kalp gözü acık olurmus güya ben buna inanmıyorum ama ısrarla diyo dediği hersey dogru cıkıyo Allah korusun sirke girmekten uyarmak lazım

  2. Rica ederiz kardeşim elbetteki uyarın, devam ederse de kendisi bilir. Kalp gözü açık olan, öyle şeylerle zaten uğraşmaz ve kimseye de kalp gözüm açık demez. Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.