Dini Soru / Sorular / Gıybetten nasıl korunabiliriz

Gıybetten nasıl korunabiliriz

Sponsorlu Bağlantılar

Gıybetten nasıl korunabiliriz

Soru

Hocam kimsenin Hakkı’nda konuşmak istemiyorum ama konuşuluyor aile bi araya geldi mi kaynanam şöle görümcem şöle teyzem şöle şu şöle istemiyoruz konuşmak ama dertleşmek için konuşuluyor ondan bundan konuşuluyor gıybetten nsl korunup uzak duracam ?

Cevap

Selamun aleykum. Gıybet edilen ortamda konuşulan konuyu değiştirebiliyor isen değiştirmeye uğraş. Devam ediliyor ise ortamdan uzaklaşabilirsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. İster istemez kendimde konuşuyorum

  2. Hayır, bundan kendini muhafaza etmelisin. Şeytan gıybet edenin ağzına bal sürer ki daha çok konuşsun, günaha girsin diye. Bunu aklına getir, şeytanı sevindirme.

  3. Ama bugüne kdr gıybet ettik onun bunun arkasından konuştuk şimdi gidipte o kişiye denilmez ki ben senn arkandan böle konuştum die bunun helalleşmesi öbür tarafa kalırsa yaptığım ibadetler de boşa gider

  4. Ahirete kalırsa Allah huzurunda hesaplaşma olacaktır. Helallik alacak kişiyi Allah, bir şekilde razı ettirecektir ama o safhada hakka girmiş kişinin sevapları da gidebilir ve dahi alacaklı kişinin günahını yüklenebilir. İnsan hakları işte budur. İnsan hakkını, böyle savunuyor Allah; kimseye zerre adaletsizlik yapılmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.