Dini Soru / Sorular / Günah içerikli oyunlar oynamak caiz midir

Günah içerikli oyunlar oynamak caiz midir

Sponsorlu Bağlantılar

Günah içerikli oyunlar oynamak caiz midir

Soru

Hocam benim oynadığım bir oyun vardı ve ikincisini içinde dövme vs şeyler olacağını duydum. Ben birinci oyunu oynasam caiz mi? Ve ikinci oyunu dövme vs şeylere bulaşmadan oynasam caiz mi?
2- Oynadığım oyunda Tanrısal zorluk denen bir mod var ve Tanrı modu vs şeyler var bunlar caiz mi veya bunlara bulaşmadan oynamak caiz mi?

Lütfen hepsini cevaplayın. Allah Razı Olsun!

Cevap

Allah boş zaman geçireni sevmez. Boşuna zaman harcıyorsunuz. Bilgisayarı böyle boş oyunlar için kullanacağınıza bir ayet indirin bir ilim öğrenmenizi tavsiye ederim. Yarın öbür gün ahirette sana bu oyunları sormayacaklar bugünlerini güzel değerlendir. Sen şimdi zamanını boşa harcıyorsun bu oyunlarla sence zamanını boşa harcamak günah değil midir? Bir düşün bakalım. Hele de bu oyunlar bağımlılık haline geldiyse vah halimize!ibadetlerini engelleyecek derslerini engelleyecek oyunlardan uzak dur. Günün belli saatlerinde aklı başında oyunlar oynamakta sakınca yoktur ama böyle dövmeli kırmalı saçma sapan oyunlardan aman uzak dur sen tüm gün görevlerini yerine getirirsin kendine bir süre belirlersin (yarım saat gibi)Allah doğru yolu göstersin inşallah.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Merhaba kardeşim. Şiddet içeren oyun oynamak haram diyemeyiz ama vaktini nasıl değerlendirdiğinin hesabını vereceğinden, oynayıp oynamamak sana kalmış.
    Tanrısal zorluk gibi konulu oyunları oynamak müslüman için tehlikelidir. Yani caiz değildir kardeşim. Allah senden de razı olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.