Dini Soru / Sorular / Günah işledim tövbe etmek istiyorum

Günah işledim tövbe etmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Günah işledim tövbe etmek istiyorum

Soru

Hepinize Selam arkadaşlar.Ben OKB hastasıyım yani takıntı.Arkadaşlar bir görüntülü konuşma sitesine girdim ve cahillik yaparak ordakı kızların yayınına konuk olarak yayında onlara internetden indirdiyim erkek organi resmi gösterdim trollemek amacıyla.Bu işden pişman olarak tövbe etmek istiyorum.Ama bi sorunum var bu işi yaparken sitede takma ismimi Selim yapmışdım.Selim adı Kuran da geçiyormu diye araştırdım bazı sitelerde geçiyor yazmış.Sitede Selim ismini kullanarak bu işi yapmam 2 ci bir günahmıdır ? diye vesveseler geliyo.Bu işi yaptığımda Allah,Kuran sözleride geçti aklimdan istemeyerek.Vesveler bana diyorki son bi kez bu işi yap ama aklından dini hiç bi şey geçmesin hemde başka isimle yap .Bende düşünyorum ne alaka böyle bişi mümkün değil tekrar yapmak diğil cözüm tövbe etmekdir asıl cözüm .Bir kes tövbe ettim bozdum vesveler için.Tövbe edersem günahlarım bagışlanırmı? Belkide takıntı hastası olduğum için olay büyüdü.Çok saçma bi durum olduğu için kimseye söyleyemiyorum.Hiç bir zaman tövbe etmek zorunda kalmadım.İlaç kullanmak istemiyorum.Arkadaşlar lütfen dikkatli okuyub cevab yazın.Allah razı olsun sizden.

Cevap

Değerli Kardeşim,
Ancak tövbe edip halini düzelterek gerçeği söyleyenler başka. İşte onları ben bağışlarım. Ben çok merhamet ediciyim, tövbeleri çokça kabul ederim. (2/160)
Değerli kardeşim bu ayeti kerimden de anlaşılacağı üze Allah (C.C) günahları affedicidir. bu yaptıklarınızdan dolayı Allah’ın affına sığınmalısınız. Allah çok affedicidir kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.