Dini Soru / Sorular / Günahlara pişman olmamak

Günahlara pişman olmamak

Sponsorlu Bağlantılar

Günahlara pişman olmamak

Soru

Günahlara pişman olmamak.

Selamün, aleyküm. Defalarca tövbeler bozdum, günahlara tekrar döndüm. Artık acaba bu günahlara pişman değilmiyim, pişman olamıyorum gibi hislere kapıldım. Sanki tekrar tövbe ettiğim zaman “samimi değilim” ve ” aslında pişmanlık duymuyorum” gibi düşünceler ve hisler geliyor. Böyle düşünceler yüzünden nerdeyse tövbe etmekten korkuyorum. İlk zaman tövbe ederken hisetiğim pişmanlığı sanki artık hisetmiyorum gibi.
Ama aynı zamanda yaptıklarımın günah olduğunu, yanlış olduğunu biliyorum. Ve ilerde, sonunda bu günahlardan kurtulmak isteyim var. İçimden bir ses “bu pisliklerden uzak durup normal, temiz bir hayatı tercih ederim” diyor. Ama bu ses (düşünce) kalpten mi değil mi, o konuda da şüpheliyim.

Acaba benim kalbim günahlar yüzünden katlaşmış mı? Yoksa vesvese mi geldi? Karar veremiyorum… Ne yapmalıyım?

Cevap

Aleykum selam. Evet, ne yazık ki kalp de bir yere kadar dayanabiliyor günahların ağırlığına ve katılaşmaya başlıyor. Günahlarınızı bıçak keser gibi kesip atmalısınız, terketmelisiniz. Hele ki namaz kılmıyorsanız zaten günah işlemek çok kolay olur. Herkes kendi akıbetini kendisi belirliyor. Buna göre ümitsiz olmayın ama kendinizi de gözden geçirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kız Kaçırmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Peki bi günahlardan tekrar nasıl pişman olabilirim? Bunu nasıl anlarım?

  2. Günahları terk ederseniz size bunun sevabı vardır. Günahlardan döndükçe Allah da bu çabanızı karşılıksız bırakmaz. Hem günahlarıma devam edeyim hem kalpte bir güzellik hissedeyim olmaz. Bir yerden başlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.