Dini Soru / Sorular / Haram işte çalışmak

Haram işte çalışmak

Sponsorlu Bağlantılar

Haram işte çalışmak

Soru

Saygı değer hocalarım, ben truzim sektöründe dj (disk jokey) 6 yıldır olarak çalışmaktayım. Bütün büyük günahları işledim diyebilirim. Kumar, zina, içki hepsini yaptım. Fakat annem 5 vakit namazını kılar duasını hiç eksik etmez benim için ve ben hiç ibadet etmesem de günah işlesem de işlerim hiç ters gitmedi. 2 yıl önce merakımdan dolayı düşmüş melekleri araştırmaya başladım ve çok büyük bilgiler elde ettim. Hz. Süleyman’ın mabedine kadar ve mehdinin deccal ile savaşcak olması gibi cok uzun bilgiler elde ettim tabi bazen kur an dan da yardım aldım türkçe mealinden. Bu bilgiler beni çok etkiledi ve yaptıklarımdan tiksinir oldum son 1 aydır sadece tek günahım sigara kullanmam oldu ve ben canımı Allah yolunda vermek için sık sık dua eder oldum. Fakat bununla birlikte namazımı kılmak istiyorum. Diğer ibadetlerimi yapmak istiyorum. İşim buna engel olur mu? Çünkü başka bir işte çalışma şansım yok. Bu işi yapmak zorundayım hayatımı devam ettirebilmek için. Teşekkürler

Cevap

Sevgili kardeşim elhamdülillah geç olmadan farkına varmışsın,vardıran da Allah’tır.Bu yaptığın iş helal değildir kardeşim.Sarhoş ve çıplak insanları gören gözler iflah olur mu hiç.Şeytanlar kol geziyor.Oradan derhal ayrıl. Rızkı Allah veriyor,patronun değil.Sen temiz hayata adım at Allah hiç şüphe yok kuluna yardım eder.Ama asla namazlarını bırakma.Namazsız kurtuluşa eremezsin kardeşim.Güzel haberlerini bekliyoruz.Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: haram iş, düğün salonu

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

6 Yorumlar

  1. Çalıştığım turizm şirketi çeşitli yerlere nakliyat yapıyo ben eğitim ile ilgili olanda çalışıyorum servis yani hosteslik diğer gıda sanayi tekstil gibi bölgelerede tekstilde nakliyat işi yaparken diyelimki biraz caiz olmayan elbiseler taşıyor olabilir onların harami banada bulasirmi ben farklı bi şeyde çalışıyorum sonuçta bana bi günahı varmı kazancima haram girermi

  2. Senin çalıştığın iş helal ise kazancın haram olmaz. Diğer sattıkları veya taşıdıkları bir haram şey var ise sorumluluğu onlara aittir.

  3. Selamun aleyküm Biraz abes bu soru gibi gelebilir.ama. takıntı yapabiliriyorum.sorma gereği hissettim.ben okulda gece bekçisi olarak çalışıyorum okul pansiyonlu kız öğrenciler kalıyor.benim sorum aldığım maaş helal değil mi sadece okulu bekliyorum başka işim yok aldığı para helal midir?

    • Aleykum selam. Bu işin nesi haram olsun. Çalışabilirsin ve bunda bir sakınca yoktur. Önemli olan işinin helal bir iş olmasıdır.

  4. dügün salonu işletmek

    2 yildir dugun salonu isletiyorum caiz olmaadigini gormedim ve haram olduguna kanaat ettim simdi devredersem yine bana gunah yazilir mı?

    • Esasen düğün salonu işletmek haram olmasa da bu işler haramda vesile olabilen işlerdir. Bunu devredebilirsin. İşleten kişinin ne olarak işleteceği veya nasıl işleteceğinden o sorumlu olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.