Dini Soru / Sorular / Hassas bir insan olmak

Hassas bir insan olmak

Sponsorlu Bağlantılar

Hassas bir insan olmak

Soru

Hassas insanların durumu

Selamun aleyküm hocam.

Hocam ben aşırı derecede hassas bir insanım kimseyi kırmak istemiyorum fakat şu zaman diliminde o kadar insanlar seni kırıyor ki kayıtsız kalmak çok zor. Bu durum beni çok yoruyor kötü insan olmak istemiyorum ama sus pus olup her şeyi kabullenmekte istemiyorum. Nasıl bir yol izlemem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim.

Bu senin iç aleminin güzelliğini yansıtıyor sakın ama sakın bozma. Sen iyi olmaya ve güzellik saçmaya devam et. Eğer sende onlara cevap verirsen onlardan ne farkın kalır. Biz kötülükleri bile iyilikle karşı koymakla emredilmiş bir ümmetiz. Biz hiç bir canlıyı üzmemizi istemeyen aziz bir peygamberin ümmetiyiz Sen kendini ezdirme ama sadece sana yakışacak cevaplar ver. Söyleyeceksen sadece hakkı söyle ama her hak da her yerde söylenmez bunu da unutma. Böyle güzel insanlar olacak ki dünya daha güzel bir dünya olsun. Allah’a emanet ediyorum seni.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

3 Yorumlar

  1. Allah razı olsun hocam. Bişey sormak istiyorum.sadece hakkı söyle ama her hakda her yerde söylenmez kısmını birazcık açıklaya bilirmisiniz? Anlayamadım hocam o kısmı.

  2. Senden de Allah razı olsun. Eğer bir hak söyleneceği zaman faydadan daha çok zarar verecekse o zaman o şey hak bile olsa söylenmemelidir. Bunun anlamı kısaca budur.

  3. Hocam gerçekten bizlere çok faydalı oluyorsunuz. Sizler bizlere yardımcı oluyorsunuz ya Rabbimde sizlerin bütün ümmeti Muhammed kullarının yardımcısı olsun. Rabbime emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.