Dini Soru / Sorular / Hasta duası

Hasta duası

Sponsorlu Bağlantılar

Hasta duası

Soru

TEDAVİSİ HENÜZ BULUNMAYAN HASTALIK
Selamun Aleyküm affınıza sığınarak bu benim 2.sorum olacak,Ben 4,5 yıldır parkinson hastasıyım.Henüz bir tedavisi bulunmuyor,sadece yavaşlatmaya yönelik ilaçlar alıyorum,Bir defa duymuştum hasta duası varmış,eğer varsa o duayı veya başka tavsiye edebileceğiniz duaları alabilir miyim,Çünkü bu hastalık duyana basit ama çeken için gerçekten zor bir hastalık,insanın kendi vücuduyla savaşması gibi bir şey adeta,Rabbim bütün hastalara şifa,dertlilere deva borçlulara eda nasip etsin ,Bir de rica etsem diğer sorumun yanıtı alırsam,o benim için önemli,cevaplarınız için şimdiden tşklr

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bütün içten dualarımızla sana dua ederiz değerli kardeşim. Rabbim yardımcın olsun ve acil şifalar ihsan eylesin. Sana iki tane dua tavsiyesinde bulunacağım. Bu iki duayı da namazlardan sonra et avuçlarına üfle ve vücuduna sür. Ayrıca imkan ve gücün varsa şifa bulman niyeti ile kurban kes. Bunun bir çok derde ve hastalığa deva olduğu tecrübelerle sabittir. Bu kurbandan bir şey yemeyin ve tamamını muhtaç olanlara ikram edin.

Birinci dua:
”Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn.”

Duanın anlamı:
Allah’ın adıyla. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin. Hasettiği zaman hasetçilerin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.”

İkinci dua:
”Bismillah,erkike min külli şey’in yü’zike,ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin,Allahu yeşfike, Bismillahi erkike”.

Duanın anlamı:
“Allah’ın adıyla seni rahatsız eden herşeydeniher türlü kötü nefisten ve kem gözden, sana koruma diliyorum. Allah sana şifa versin. Sana Allah adıyla koruma diliyorum.”

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.