Dini Soru / Sorular / Herşey yanlış gibi

Herşey yanlış gibi

Sponsorlu Bağlantılar

Herşey yanlış gibi

Soru

Selamünaleyküm. İslamın tüm kuralları ile hissederek, en düzgün yaşama şekli ile kuralları ile yaşamak istediğinizde; Evli olduğunuz kadın, yaşadığınız ülke, etrafınızdaki arkadaşlar, çalıştığınız iş, yaşadığınız hayat tarzının ve hayattaki ideallerin hepsinin ters olduğu ortaya çıkıyor ve o yaşadığınız guruptan ayrılıveriyorsunuz ve dışlanıyorsunuz hatta ters düşünüyorsunuz. Ne yapmak lazım?
Allah razı olsun sanırım bu sorunun cevabı çoğu insanın aradığı cevapları da içermektedir…

Cevap

Aleykum selam kardeşim.
Peki şimdi biz size soralım peygamber aleyhisselamın peygamber olarak gönderildiği ortamı bir hayal edelim. Kabe çevresinde ve içinde 360 put, insanlar etrafında anadan doğma tavaf etmekte, kadınlar açık bir şekilde eşya gibi pazarlanmakta, kız çocukları diri diri gömülmekte, fakir ve zayıflar sürekli ezilmekte ve daha sayamayacağımız yüzbinlerce zulümler, sapıklıklar ve günahlar işlenmekteydi. Böyle bir ortamda bir peygamber düşünün! Elbette bizimde yaşadığımız ortam, çevre, iş, arkadaş ve daha bir çok islami değildir veya olmayabilir. Bu bizim islamı yaşayamayacağımız anlamına asla gelmez. İslam her zaman ve mekanda mutlaka yaşanabilecek özellikte ve mükemmellikte gönderilmiştir. Sabırlı olacağız. Mücadele edeceğiz. Dua edeceğiz ve Allah’a tevekkül edeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir yorum

  1. Sağolun hocam sizin dediğiniz şeyleri hep aklıma getiriyorum zaten. Onların işi hayal edemeyecek kadar zor idi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.