Dini Soru / Sorular / Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

Soru

Öncelikle selamun aleyküm. Biz 3 arkadaş 1 ay önce mobiletle motor çaldık ve sonra pişman olduk yerine geri koyduk günahı çok mudur? (lütfen yardımcı olun vicdan azabından öleceğim)

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Hırsızlık büyük günahlardandır ve kul hakkıdır. Diğer arkadaşlarına da söyle tövbe edin. Malını çaldığınız kişiye söylemeyin, o kişinin adına helal para ile bir hayır yapın. Allah tövbe edenleri sever. Bir daha bu hataya düşmeyin. Selametle kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Merhaba hocam. Ben geçmişte yapmış olduğum hırsızlıktan dolayı çok pişmanım. Dua ediyorum, tövbe ediyorum ama Rabbim kabul eder mi bilmiyorum. Lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım? İçim hiç rahat değil. Sürekli aklıma geliyor. Acaba ben malını çaldığım kişiye söylemeden nasıl helallik alabilirim? Yani helallik isteyemem çok utanıyorum, konuşamam…Bir başkasına sadaka vererek kul hakkından kurtulmuş olur muyum? Ya da çaldığım yerden birşey satın alıp para üstünü almasam hakkınızı helal edin desem olur mu? Lütfen yardımcı olun hocam içim içimi yiyiyor çok pişmanım…

    • Merhaba.

      Selamünaleyküm. Bir yolla o hakkı sahibine ulaştırın, helalliğini de isteyin. Eğer helallik istemenin sakıncası olacaksa o da kalabilir ama hakkı sahibine ulaştırın. Sonra da istiğfar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.