Dini Soru / Sorular / Hukuk okumak günah mıdır

Hukuk okumak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Hukuk okumak günah mıdır

Soru

Hukuk öürencisiyim ama hiç zevk almıyorum hemde dersler çok ağır birde şeriat olmadığı için günaha girdiğimi düşünüyorum çok pişmanım ama bırakmaya da kıyamıyorum ilahiyatla cap yapşmayı düşünüyorum hem dini bilgim artsın diye. Ama imam hatip lisesine gitmediğim için temelin yok ilahiyat fayda etmez diyolar doğru mu? Yoksa ikisini bir götürebilir miyim yoksa hukuku bırakıp sadece ilahiyat okumam mümine bir bayan için daha mı doğru olur? Yardım edin lütfen Allah razı olsun site çok güzel.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim Allah sizlerden de razı olsun. Yaşamış olduğumuz düzen içerisinde ve şu ahir zamanda şüphe ve haramlardan sakınmak çok zor hale gelmiştir. Bu konuda bir müslüman gence düşen nedir? Kendisini herşeyden uzaklaştırarak bir kenara çekilmesi mi yoksa bu düzen içerisinde bir mücadeleye girmesi mi daha hayırlı olur. Bu konuda günümüz güvenilir alimlerinin görüşleri islami bir edep ve dava şuuru içerisinde son derece helal ve harama dikkat etmeye çalışarak mücadele etmektir. Bu sorunuzun bir cevabı olarak daha geniş bir bilgi için sayfamızın şu bölümünü lütfen ziyaret ediniz:

https://www.islamisorusor.com/nedir/sorular/gunumuzde-hukuk-okumak/

Allah yardımcınız olsun Allah’a emanet olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

3 Yorumlar

  1. Teşekkürler ama benim sorum hukuk okumanın caiz olup olmadığı değil ilahiyata geçmem bayan olarak daha mı hayırlı olur ve alt yapım olmadan ilahiyat verimli olur mu merak ettiğim nokta bu.

  2. Selamun aleykum kardeşim bu sahip olduğun düşünce çok güzel sana kendimden örnek verirsem bende bir ilahiyat öğrencisiyim ve buraya gelen imam hatip okumamış arkadaşlarım bizden daha başarılılar çünkü daha çok azim edip daha çok çalıştılar bu yüzden eğer gerçekten böyle bir niyetin varsa çekinme Allah kolaylaştırıyor emin ol. Rabbim yolunu ve işini kolaylaştırsın . Selametle

  3. Aleykum selam Tesekur ederim Allah razi olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.