Dini Soru / Sorular / Hz Muhammed insanlara değer verirdi ile ilgili kısa hikayeler

Hz Muhammed insanlara değer verirdi ile ilgili kısa hikayeler

Sponsorlu Bağlantılar

Hz Muhammed insanlara değer verirdi ile ilgili kısa hikayeler

Soru

Merhaba hocam. Peygamberimizin hayatından insanlara verdiği önem ile ilgili bir kaç tane kısa hikaye paylaşır mısınız lütfen.

Cevap

Peygamber efendimizin alemlere rahmet olarak gönderilmesinin en güzel örnekleri insanlara ve bütün canlılara göstermiş olduğu merhameti ve değer vermesi idi. Bu konuda sayısız örnekler vardır. Bu örneklerden üç tanesini buradan okuyabilirsiniz.

Hz. Muhammed aleyhisselam insanlara değer verirdi ile ilgili 3 kısa hikaye

1. Örnek
Bir gün Peygamberimizin yanına gelen yaşlı bir kadın “Ey Allah’ın Resulü, sana anlatacak bazı sorunlarım var. Yanıma gelir misin?” der. Peygamberimiz de “Medine’nin neresine dersen geleyim. Derdini söyle, dinleyip sana yardımcı olayım.” der.

2. Örnek
Bir gün Peygamberimiz ve arkadaşları otururken önlerinden bir Yahudi cenazesi geçer. Peygamberimiz ayağa kalkar. Yanındakiler de cenazenin Müslüman olmadığını söylerler. Bunun üzerine Hz. Muhammed “Bu da bir insan değil mi?” diyerek her insanın saygıya değer olduğunu vurgular.

3. Örnek
Yemek sırasında Peygamberimizin kurumuş, bozulmuş hurmaları elinde biriktirdiğini gören bir kişi “Verin, onları ben yiyeyim.” deyince O (s.a.v.) “Ben kendim için hoş görmediğim bir şeyi sizin için asla istemem.” demiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: İnsanlara gereken değeri vermek ile İlgili kısa hikayeler, peygamber efendimizin insanlara verdiği değer ile ilgili hikaye, peygamberimizin insanlara deger vermesi ile ilgili ornekler, hz muhammedin insanlara değer vermedi ile ilgili kıssa, peygamber efendimizin değer vermesi ile kısa olaylar, Peygamber Efendimizin insana verdiği değer ile ilgili kısa hikaye, peygamber efendimizin insanlara deger verdigi olaylar

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.