Dini Soru / Sorular / Hz Muhammed sav e mektup yazma

Hz Muhammed sav e mektup yazma

Sponsorlu Bağlantılar

Hz Muhammed sav e mektup yazma

Soru

Hz Muhammed sav e mektup yazma nasıl olmaktadır. Dinimizde Peygamber Efendimize e mektup yazma hakkında bana kısaca bilgi verir misiniz.

Cevap

Peygamber efendimiz aleyhisselama mektup yazmak demek mecazi anlamdadır. Aslında ona olan sevgisini ve özlemini dile getirmek için bu tür güzel eylemler gerçekleştirilir. O hayatta olsaydı ona nasıl bir mektup yazardık işte tam olarak bunu düşünerek yazıya duyguların aktarılmasıdır.

Hz.muhammed Mustafa (s.a.v)e Mektup

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHIM
Allah`ın habibi,peygamberlerin sultanı,ümmetinin gözbebebği,gönüller sultanı efendimize sevgilerimle…..
Ya Rasulallah!Sen her şeyi bizden iyi bilirsin gerçi ama keşke Allah`u teala sene iki tercihten birini seçmeni bildirdiğindeÜmmetimi isterim Ya Rab deseydin de’kıyamete kadar ümmetinin başında olup onları da refik-i Ala ya ulaştırsaydın.Belki ozaman gözlerimiz senin siyah zeytin tanesi gözlerinle buluşur,ve dudaklarımız mis kokulu tenine değerdi.Ama sende biliyorsun ki senin bedeninden bir parçayı,sakalından bir kıl tanesini,sana olan sevgimizden dolayı nasıl da kırk tane mendile sarıp saklıyor ve bir kere olsun öpebilmek için saatlerce sırada bekliyoruz.Senden bize kalan,öpebildiğimiz tek hatıra…Keşke yanımızda olsaydın da,sahabelerin gibi seni doya doya görebilsek öpüp koklayabilseydik.Mubarek sakalını veya sırtındaki peygamberlik mührünü
bir kere olsun öpebilseydik.Hz. Hamza gibi paramparça edilseydik,Hz Hubeyb gibi işkence altında şehit edilseydik te, sana 1 sn. olsun sarılabilseydik.

Ya Rasulallah!Sensiz dünyanın ne değeri varki?Senin vefatından sonra Ashab-ı
Kiram nasıl da deli divane olmuş, gözyaşı dökmüştü.Hz Ömer gibi yüce bir sahabi bile kılıcını çekmiş ‘kim Muhammed öldü derse kellesini uçururum’ derken,herhalde sensiz bir dünyanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu düşünüyordu.Hz Bilal bile senin olmadığın Medine’de duramamış Şam’a hicret etmişti.Sahabelerin senin yokluğuna dayanamamış,dünyanın dört bir tarafına hicret etmişken biz nereye kaçalım, kime sığınalım Ya Rasulallah!

Biz senin yokluğunda senin müjdenle teselli buluyoruz.Hani demiştin ya asırlar önce ‘kardeşlerime selam söyleyin’ashab- kiram şaşırmıştı ve ‘Ya Rasulallah!
Senin bizden başka kardeşlerin mi var’demişlerdi de sen Evet.Siz benim arkadaşlarımısnız.Ahir zamanda beni görmediği halde bana inanan getirdiğim dini kabul edenler benim kardeşelerimdir’demiştin.Kardeşlerin mahcup
kadeşlerin kederli de olsa senin selamına büyük bir aşk ve şevkle diyorlar ki
ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH.Haddimiz olmayarak,layık olmayarak ta olsa senin merhametine ve şefkatine güvenerek diyoruz k VE ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH….

Buğra Paslı

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Burun ameliyatı caiz midir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.