Dini Soru / Sorular / İbadetten soğumak

İbadetten soğumak

Sponsorlu Bağlantılar

İbadetten soğumak

Soru

Hocam ben 3 aydır kendi yatağımı kullanmıyorum eskiden mast. Yapıp elimi duvara siliyordum 2 ay oldu yaklaşık yapmadığım yastığım yanlışlıkla o duvara çarptı yani çarptığını bile bilmiyorum yastığıma bulaştıysa kafamda bulaşmıştır yorganım ranzama her yere bulaşmıştır neyse uyandım. Akşam Kuran ı Kerim okuyacaktım öptüm üç kere öptüm başıma koydum Kuranı Kerime bulaştığın sandım bir kaç sayfa okudum içim rahat etmedi bıraktım. Yaklaşık 1 aydır okumuyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap

Sevgili kardeşim duvarda bir şey kalmamıştır ama lütfen dikkat et, pis yerde melekler durmaz, Kur’an’a sımsıkı sarıl, bırakma olur mu, Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. Abla sen çok iyisin ya Allah senden razı olsun benim için dua edin ben bi hastalığa kapıldım 9_10 yaşımdan sonra 7 yıldır araştırılıyor bulunamadı çaresi. konuşamıyorum ve NORMAL yaşıtlardan çok erken konuştum.bunun yanı sıra çiğneyemiyorum yutkunamıyorum ememiyorum.Sol elim hep kapalı sağ ayağım yamuldu ve gelişmiyorum ne yazık ki adı da yok hastalığımın.

  2. Sevgili kardeşim sakın üzülme çünkü bu hastalıklar, fakirlik vb şeyler imtihanlarimiz, bunlar bizim cennete girmemiz için elimizdeki sermayelerimiz. Yoksa refah bir hayat sürüp direkt cennete girmek var mı. Biz müslümanlara hic yok elhamdülillah
    Dünyanın en şerefli insanları peygamberlerdi. Hz Eyüp yıllar boyu tüm vücudu yaralar içinde, yaralarıdan kurtçuklar çıkıyor, ses etmiyor artık kurtlar ve yaralar dilinde ve kalbinde çıkıyor iste o zaman Allah’tan şifa istiyor, o da Allah’ım seni yaralarimdan dolayi dilimle ve kalbimle zikredemez oldum bana şifa ver diyor. Ve eskisinden daha sağlıklı oluyor.
    Biliyorum üzüldüğünü kendini eksik hissetme sakın çünkü öyle insanlar var yüzü güzel her şeyi tam ama Allah’ı unutmuş belki de Allah kalbini muhurlemiş. Çok şükür sen bunların bilincindesin ne mutlu sana Kur’an okuyan gözlerin var. Duan için teşekkür ederim. Tedavilerini ol. Dua edeceğim senin için kardeşim lütfen üzülme, namazını bırakma nolur. Allah’ın rahmeti üzerine olsun.

  3. Abla Namaza başlamalak daha kısmet olmadı Duâlar için dilim dönmüyor radyolu seccadeler vsr onlar caiz mi

  4. Gücün neye yetiyorsa caizdir kardeşim içinden okuyabiliyorsan oku, yeter ki kıl. Allah daim etsin kabul eylesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.