Dini Soru / Sorular / İçimdeki ses Allah’a küfür ediyor

İçimdeki ses Allah’a küfür ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

İçimdeki ses Allah’a küfür ediyor

Soru

Hayırlı günler

Merhaba. Selamun aleykum. Ben 13 yaşındayım. İçimde bir tür sesler konuşuyor ve bu sesler Allah’a karşı küfür ediyorlar sanki ben söylüyor gibi oluyorum. Korkuyorum. Yardım eder misiniz.

Cevap

Hayırlı akşamlar kardeşim şeytanın vesveseleridir, kulak asma. Bu aklına gelen hiç bir düşünceden sana bir günah veya sorumluluk yoktur. Namazını ve Kur’an okumayı ihmal etme.Selametle kal.

———-

İçimdeki ses Allah küfür ediyor

Soru

Selamun aleykum arkadaşlar çıldırmak üzereyim kafamı duvara vuruyorum sinirden artık benmi söylüyorum şeytanmı bilmiyorum. Münafıkmıyım diye düşünüyorum kalbim ve içimdeki bir ses ALLAH a peygambere kurana ayetlere küfür ediyor fakat dilim söylemiyor ALLAH için bir şey söyleyin tüm duaları okuyorum fakat her geçen gün daha da artıyor.

Cevap

Sizin içimde olan ses dediğiniz şeyler tamamen şeytandan gelen vesveselerden ibarettir. Sizin böyle düşünerek bunlardan olan rahatsızlığınızı dile getirmeniz imanınıza alamettir. Şeytan iman olan kalbe girmek ve o kalbin sahibini rahatsız etmek ister. Gidebileceğiniz bir alime gidin ve durumunuzu anlatarak yardım talep edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: içimdeki ses allah küfür ediyor, küfür ile ilgili

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Hocam artik imanim zarar gördü diye korkmaya başlıyorum sanki içimdeki ses allahi unutmuşum haşa gibi hisler veriyo hep fark ettim ve sitede gezdim çok sormusum size rüyayla ilgili şaştim kaldim ben vesvese demissiniz hata bnde neden vesveseyi kabullenemiyorum vesvese değilmiş gibi hisler geliyo ondan olmasin sakin her neyse hocam böyle pozitif güzel şeyler düşünsem güzel birşeyler e niyet etsem içimdeki ses bana aynen şunu diyo namaz kil tövbe et ömrün az kaldi hep oyur ibadet et surekli çocuklara eşine hic birseye zaman ayirma öleceksin diyo ve ben bu sesi duydukça beynim karışıyor ve yine ses kilma allaha birde haşa secdemi edecen sana aci çektiriyor hani allah gizlemisti kimse nerde ne zaman öleceğini bilemezdi sana ölümünü gosterdi birde tövbe edip af mi dilegecen diyor.

    Ben bu kafayla napicam ne namaz ne agzima besleme alabiliyorum ne dua edebiliyorum kafam şüpheyle kafa karisikliyla ilgili dolu hiç susmuyo neden böyle bu namaz kilip tövbe etmessen cehennemde yanacaksin diyo bir taraftan kilma diyo kil diyo kilma diyo napcam ben ya içimdeki diger ses bunlarin vesvese oldugunu bana inandiriyo zaman rahatliyom sonra tekrar beynim bulaniyo yakmamaya umursamamaya calisiyorum ya bu seferde umursamadigin için neden umursamiyorsun tüm bunlar gerçek diyo napcam bn kizimi öptüğümde kokladigimda agladiginda öleceksin sen bak bu böyle aglicak işte son kez öpuuorsun surekli6 böyle nasil susturacam bn bu içimi hocam madem vesvese neden susmuyo gitmiyo bn 7 8 ay çekiyorum sürekli üzerine gitigim icimmi gitmiyo.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.