Dini Soru / Sorular / İhlas hatmi nasıl yapılır

İhlas hatmi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

İhlas hatmi nasıl yapılır

Soru

Selamun aleykum hocam. İhlas hatmi kaç ihlastan oluşur? ihlas hatmi nasıl yapılır? Lütfen bu konuda bilgi istiyorum yardımcı olur musunuz.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İhlas suresinin fazileti hakkında onlarca hadisi şerifler vardır. Bu surenin fazileti hakkında bir çok şey yazılmıştır. Ancak faziletinin çok büyük olduğunu bildiren hadisleri başka taraflara çekmenin manası yoktur. Okuyabildiği kuranı okumayan ve baştan sona hatmetmeye çalışmayan bir insan ben 3 ihlas okuyup bir hatim sevabı alırım demesi ne kadar doğru olur? veya 1000 ihlas okuyarak 333 hatim sevabı kazanırım demek ne kadar doğru olur? Biz öncelikle kuranı sevabı için okumalı anlamalı ve yaşamaya çalışmalıyız. Elbette fazileti büyük olan bu sureler okunacak hakkında müjdeler olan sure ve dualar o sevaplar için okunacaktır ama bu kendi heva ve hevesimize göre olacak işler değildir. Allah’a emanet olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ihlas hatmi nasıl yapılır, 1000 ihlas hatmi nasıl yapılır, ihlas hatmi, ihlas hatmi nasıl yapılır nedir, ihlas hatmi nasıl olur, İhlashatminasil olur

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.