Dini Soru / Sorular / İhtiham olmaktan nasıl kurtulabilirim

İhtiham olmaktan nasıl kurtulabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

İhtiham olmaktan nasıl kurtulabilirim

Soru

2 gün önce ihtilam oldum ve sabah namazından önce annemler uyanıktı utandım bende ıslak bir bezle tüm vücudumu sildim öyle namaz abdesti alıp sabahı kıldım. Sonra sabah normal gusül aldım. Bugün yine aynısı oldu sebebi de uyumadan önce inşallah ihtilam olmam diye aklıma getirmem olduğunu düşünüyorum. İster istemez uyumadan aklıma geliyor dua edip yatıyorum ama oluyor. Bugünde ıslak bezle tüm vücudumu sildim öyle sabahı kıldım ama gusül almak zor olacak gizli saklı gusül almaya çalışacağım. Yardım edin bundan nasıl kurtulabilirim ihtilam olmak istemiyorum.

Cevap

Selamun aleykum. Cünüplükten yıkanmak ancak su ile temizlenmekle mümkün olur. Sadece ıslak bir bezle vücudu mesh etmek gusül abdesti için yeterli olmaz. Evet sizi anlıyorum ama unutmayın ki Allah utanılmaya daha layıktır. Bu insanın elinde olan bir durumda değildir. Ailenizden utanmayın mutlaka sizi anlayışla karşılayacaklardır. Uyumadan önce üç ihlas felak ve nas surelerini okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Ellerini birleştir ve ihlas felak ve nas oku sonrada avuçlarına doğru üfle ve vucuduna sür. Muhakkaki allah(cc) senin bu davranışını isteğinle bağdaştıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.