Dini Soru / Sorular / İlk yaratılan hayvan nedir ve neden oluşmuştur

İlk yaratılan hayvan nedir ve neden oluşmuştur

Sponsorlu Bağlantılar

İlk yaratılan hayvan nedir ve neden oluşmuştur

Soru

Dinimizce yaratılan ilk hayvan hangisidir neyden yaratılmıştır. dinine göre yaratılan ilk hayvan hangisidir neyden yaratılmıştır kısaca bilgi verir misiniz.

Cevap

Merhaba kardeşim. Allah yerleri, gökleri ve yeryüzündeki bütün nimetleri ve hayvanları insanın hizmetinde yaratmıştır. Bu yaratılanların sıralaması hakkında bir hadisi şerifte şöyle geçmektedir:

“Toprak, dağlar, ağaçlar, hayvanlar, mekruhlar, nur ve Hz. Adem (as)” (Müslim, Sıfatu’l-Kıyâme 27, (2789).

Bunun dışında bizlere bildirilen başka bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak gelişen bilim bu konuda bazı araştırmalar sonucunda şu bilgilere ulaşmıştır:

Gerçek hayvan fosili olarak bilinen ilk fosil topluluğu, 700 milyon yıl yaşındaki “Ediacara faunası”dır. 1947 yılında, Güney Avustralya’da Ediacara tepelerinin kum taşlarında denizanasına (meduzlara) benzer yuvarlak organizma izleri bulunmuş, birkaç yıl sonra aynı kum taşları içinde bölmeli solucan izlerine ve tanınamayan diğer bazı organizma artıklarına rastlanmıştır. Yeryüzünde, bitkilerden hemen sonra ortaya çıkan hayvanların cins ve nevlerinde, “çeşit ve fark” olarak, birden bire çok büyük bir artışın olduğu, ilim adamları tarafından belirtilmektedir.

Paleontolojik bilgilere göre, kabaca bazı bitki ve hayvanların yaratılış sırasının şöyle olduğu tahmin ediliyor:
Birinci zaman öncesi olarak adlandırılan “Prekambriyen” (565 milyon yıldan önceki zaman) de, bitkilerden ilk olarak “Mavi – Yeşil algler; ayrı bir grup olarak bakteriler ve mantarlar, hayvanlardan ise, süngerler, solucanlar, yumuşakçalar, halkalı solucanlar ve eklembacaklılar gibi oldukça kompleks canlılar yaratılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ilk yaratılan hayvan, dünyaya ilk gelen hayvan, dine gore ilk yaratilan hayvan, hayvanlar neyden oluşmuştur, ilk yaratılan hayvan neden balıktır

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.