Dini Soru / Sorular / İman ve şüphe

İman ve şüphe

Sponsorlu Bağlantılar

İman ve şüphe

Soru

Selamun aleykum Değerli hocam, ben çok imanlı olmak kesin olarak inanmak istiyorum ama aklıma acaba Allah var mı yok mu diye düşünceler geliyor. Aklıma gelen acaba Allah var mı yok mu düşüncesinin gerçekten şüphe mi yoksa vesvese mi olduğunu nasıl anlayabilirim. Ben mutmain bir şekilde inanmak istiyorum hocam ama aklımda acaba Allah var mı ki diye bir düşünce geliyor. Bu düşüncenin gerçekten şüphemi olduğunu yoksa vesvese mi olduğunu nasıl anlarım? Hocam bu konuda bilgi verir misiniz Allah’a emanet olun hocam.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Kalbinin mutmain olması için Kur’an gerçek bir ilaçtır, kalpleri temizler, kalpleri doyurur. Aradığın bütün soruların cevaplarını bulabileceğin tek kitaptır çünkü sana yoktan ruh verenin kelamıdır. Sana bir hadisi kutsi söyleyeyim kardeşim, Allah buyuruyor ki, Bana bir adım atana ben yürürüm, bana yürüyene ben koşarım. Bundan daha tatlı bir müjde olabilir mi? Çevrende Allah’a sıkı sıkı bağlı insanlar görürsen, ne kadar da mutlu olduklarını, dünyalık işler için kendilerini harap etmediklerini görürsün. Çünkü gerçek Dostu bulmuşlardır. Allah kimsenin sevgisini karşılıksız bırakmaz. Allah göğsünü genişletsin ve yardımcın olsun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kedi öldürmenin günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir yorum

  1. Zihninden geçen kötü düşünceler vesvesedir. Siz ağzınızla söylemedikten sonra vebali olacağını düşünmüyorum. Allah’ın varlığının kanıtı yok diyorlar ya baktığınız her yer aslında kanıttır. Gönül gözü dediğimiz olay vardır birde. Siz görmek isterseniz görürsünüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.