Dini Soru / Sorular / İnsanın içine cin girmesi

İnsanın içine cin girmesi

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanın içine cin girmesi

Soru

Merhaba, Hocam bazı videolarda görüyoruz adamın birisi kadınının arkasına gecmis birseyler okuyor biyandan tutuyor kadın onde ciyak ciyak bagırıyor sonra aha cıktı cıkıyor derken birazda Allahu Ekber falan diye bagırıyorlar sonra cinmi seytanmı ne kactıysa artık icine terk ediyor yani. Duzeliyor kadın ve ve boylece insanları islama sozde bir adım daha yaklastırıyorlar.
Gulelim mi, aglayalım mı yoksa korkalım mı? nedir bu durumun gercegi var mıdır boyle seyler.

Cevap

Merhaba kardeşim. Bu tür videoların büyük bir çoğunluğu asılsızdır ve gerçeklerle bir ilgisi yoktur. Elbette bu konuda bizim için esas olan kuran ve sünnettir, dinimizin ne dediğidir. Bu konuda kısaca şu hususlarda söylenmektedir:

Şibli, cinlerin insan bedenine girip zarar verebileceğine, aralarında Ebu’l-Hasan el-Eş’ari’nin de bulunduğu Ehl-i Sünnet alimlerinin inandıklarını, makalelerinde bunu açıkladıklarını ve Bakara suresinde bulunan ve faiz yiyenlerin durumunu bildiren ayette;

“Riba (faiz) yiyenler kendilerini şeytan çarpmış birer deliden başka bir halde (kabirlerinden) kalkamazlar.”(Şiblî, Cinlerin Esrarı, s. 258.) buyurulmasını buna delil gösterdiklerini kaydetmektedir. Ahmet b. Hanbel’in oğlu Abdullah kendisine “Bazı kimseler, cinin insan bedenine giremeyeceğini söylüyorlar. Sizin bu konuda ne dersiniz?” diye sorduğunda, Ahmet b. Hanbel, “Onlar yalan söylemişlerdir.” diye cevap vermiştir. (Şibli, A.g.e., s. 256-257.)

Bu tür videoları izlememek en doğrusudur. Şeytanın ve cinlerin şerlerinden Allah’a sığınmak mümkündür ve bunun yolu ise temiz olmak ve iyi bir müslüman olmaya çalışmakla mümkündür. Özellikle Ayet -el Kürsi, Felak ve Nas sürelerinin okunmasını tavsiye edebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.