Dini Soru / Sorular / İnsanların medyalar ile yönlendirilmesi

İnsanların medyalar ile yönlendirilmesi

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların medyalar ile yönlendirilmesi

Soru

Merhaba, günümüzde bütün medya olayları 2`ye ayrılmış gibi bir görünüm ortaya çıkmıştır. İslam karşıtı olanlar ve İslam taraftarı olanlar. Bu yayınlar kanun çerçevesinde yayınlarını anında ve ivedi millete iletmekteler. Sürekli ölen masum insanlardan veya masum gibi gösterilen katil insanlardan bahsedilmektedir. Buna istinaden insanlar 2 guruba ayrılıp birbirleri ile çatışmaktalar. Bu haberler ile ilgilenmeyenlere sen nasıl olur da insanlar ölürken sessiz kalabiliyorsun diye çıkışmaktadırlar. Önerileriniz nedir hocam bu haklı ve haksızın birbirine karıştığı günlerde nasıl bir davranış sergilemeliyiz? bizim komşu ile veya evdeki hanım ile tartışmamız havadaki uçağın attığı bombanın yönü değiştirmeyecek neticede.

Cevap

Merhabalar. Müslüman dünyanın neresinde olursa olsun bir zulme razı olamaz ve kabullenemez. Ancak müslümanlar tartışmaktan çok tepkilerini birlik ve beraberliklerini gerçekleştirerek ve birbirlerine olan bağlılıklarını her alanda ortaya koymalıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Isimiz cok zor hocam cami avlusundaki sadaka kutusunda bile uc tane kilit var Allah guc versinde insallah birlesir muslumanlar. Saygilar sunarim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.